Νικηφόρο τεστ για Παπαφωτίου

Νικηφόρο ήταν ένα ακόμη τεστ για την Φιλοτράνο Λαρντίνι της διεθνούς Αθηνας Παπαφωτίου, στο πλαίσιο της προετοιμασίας ενόψει της πρεμιέρας της ιταλικής Λίγκας.

Η ομάδα της Παπαφωτίου, απούσης της Αμερικανίδας της Νία Γκραντ, που επέστρεψε στις ΗΠΑ για να τακτοποιήσει κάποια θέματα με τη βίζα της, η Φιλοτράνο επικράτησε στο Μαρίνινανο με 3-1 (25-23, 25-17,22-25, 25-18) σετ της γηπεδούχου Omag Sgm.

Η Ελληνίδα διεθνής πασαδόρος, πέρα από το σωστό μοίρασμα του παιχνιδιού, πέτυχε 3 πόντους, ενώ τοπ σκορερ με 15 πόντους ήταν για την Φιλοτράνο η Παρτένιο, όσους είχε και η Ντεκορτες της Omag.

” Ήταν ένα καλό παιχνίδι – τόνισε ο προπονητής της Λαρντίνι, Φίλιππος Σιάβο -εναντίον μιας ομάδας που έχει ένα εξαιρετικό επίπεδο επίθεσης και στο πρώτο σετ με καλό ρυθμό μας δυσκόλεψε.  Έχουμε καλό υλικό, έγινε ένας καλός αγώνας και μας βοηθάει στο πλαίσιο της προετοιμασίας μας, ενόψει του τελευταίου φιλικού με την Καζέρτα”.