ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Ευρωπαϊκό ανδρών: Με Βουλγαρία στην πρεμιέα (πρόγραμμα)

ethniki_andrwn_
Η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία ανακοίνωσε την Παρασκευή 18/1 το πρόγραμμα των 4 ομίλων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ανδρών και η Ελλάδα θα ξεκινήσει το ταξίδι της στο Μονπελιέ με αντίπαλο την Βουλγαρία.

Οι ώρες των αγώνων θα οριστικοποιηθούν μετά τη συνάντηση που θα έχουν οι διοργανωτές των ομίλων με τους υπεύθυνους της τηλεοπτικής παραγωγής του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Α’ όμιλος (Γαλλία – Μονπελιέ)
Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία – Ελλάδα
Γαλλία – Ρουμανία
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία – Ρουμανία
Ιταλία – Ελλάδα
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Βουλγαρία – Πορτογαλία
Ελλάδα – Γαλλία
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Πορτογαλία – Γαλλία
Ρουμανία – Ιταλία
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
Γαλλία – Βουλγαρία
Ρουμανία – Ελλάδα
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
Ελλάδα – Πορτογαλία
Ιταλία – Βουλγαρία
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
Γαλλία – Ιταλία

Πορτογαλία – Ρουμανία

Β’ όμιλος (Βέλγιο – Βρυξέλλες)
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Βέλγιο – Αυστρία
Σερβία – Γερμανία
Σλοβακία – Ισπανία
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Γερμανία – Βέλγιο
Σλοβακία – Αυστρία
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Σερβία – Σλοβακία
Ισπανία – Βέλγιο
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
Αυστρία – Βουλγαρία
Ρουμανία – Ελλάδα
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
Αυστρία – Ισπανία
Σλοβακία – Βέλγιο
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
Βέλγιο – Σερβία
Γερμανία – Σλοβακία
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
Σερβία – Αυστρία
Ισπανία – Γερμανία
Γ’ όμιλος (Σλοβενία – Λιουμπλιάνα)
Πέμπτη 13 Σεπτεμβρίου
Φινλανδία – Σκόπια
Σλοβενία – Λευκορωσία
Τουρκία – Ρωσία
Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου
Λευκορωσία – Ρωσία
Σκόπια – Τουρκία
Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου
Σκόπια – Ρωσία
Σλοβενία – Φινλανδία
Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου
Λευκορωσία – Φινλανδία
Τουρκία – Σλοβενία
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
Λευκορωσία – Σκόπια
Ρωσία – Φινλανδία
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
Σλοβενία – Σκόπια
Τουρκία – Λευκορωσία
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
Φινλανδία – Τουρκία
Σλοβενία – Ρωσία
Δ’ όμιλος (Ολλανδία – Ρότερνταμ και Άμστερνταμ)
Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
Τσεχία – Ουκρανία
Εσθονία – Πολωνία
Ολλανδία – Μαυροβούνιο
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
Εσθονία – Μαυροβούνιο
Ουκρανία – Ολλανδία
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
Τσεχία – Εσθονία
Ολλανδία – Πολωνία
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
Μαυροβούνιο – Ουκρανία
Πολωνία – Τσεχία
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
Εσθονία – Ολλανδία
Μαυροβούνιο – Πολωνία
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
Ολλανδία – Τσεχία
Ουκρανία – Εσθονία
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
Τσεχία – Μαυροβούνιο
Πολωνία – Ουκρανία

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ