Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Κρίνονται τα πάντα σε κορυφή και ουρά

Korinthos grothia-5678

Αυλαία στον Α1 και Α2 υποόμιλο της Α2 γυναικών το Σαββατοκύριακο με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον να εστιάζεται στην 22η αγωνιστική.

Ο πρωτοπόρος Πανιώνιος του Α2 υποομίλου, υποδέχεται την Κυριακή την τρίτη Κόρινθο και το Σάββατο ο δεύτερος Μεσσηνιακός αντιμετωπίζει τον συμπολίτη Ακρίτα για το ποια ομάδα θα πάρει τη δεύτερη θέση που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου την επόμενη εβδομάδα.

Στην ουρά, οι Ίωνες και το Χαλάνδρι ισοβαθμούν με 22 πόντους και θα λύσουν την υπόθεση παραμονής στο μεταξύ τους παιχνίδι, ενώ κρίσιμο για την παραμονή είναι και το παιχνίδι Ιωνικός-Θρίαμβο. Από αυτό τον υποόμιλο, υποβιβάζονται οι τρεις τελευταίοι.

Στον Α1 υποόμιλο ξεχωρίζουν τα ντέρμπι γοήτρου της Θέτιδας με τον ΖΑΟΝ, των Βριλησσίων με τον Ηλυσιακό ενώ την Κυριακή  στο τελευταίο ματς το Αιγάλεω υποδέχεται τον υποβιβασμένο Άλιμο ενω γιατην ιδια αγωνιστική έχουν πάιξει απο τις 30/3 Ηρακλής Κηφισιάς-Αγ. Παρασκευή 2-3.

Το Σαββατοκύριακο συνεχίζονται και τα πλέι οφ του Β΄ομίλου με την 4η αγωνιστική.

To πρόγραμμα

Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος – 18η αγωνιστικήΣάββατο 9 Απριλίου

Γ. Γεννηματάς 19.00, ΑΣΠ Θέτις – ΖΑΟΝ, Διαιτητές: Ζώης, Κυργιαλάνη

Βριλησσίων 19.00, ΦΟ Βριλησσίων – ΑΟ Ηλυσιακός, Διαιτητές: Μόσιαλος, Τουμπανάκης

Κυριακή 10 Απριλίου

Στ. Βενέτης 17.00, ΑΟ Αιγάλεω – ΑΠΣ Αλίμου, Διαιτητές: Γεωργάκη, Κουτσομπόρης

Ρεπό η Αναγέννηση Σάμου

Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος – 22η αγωνιστική
8/4

ΔΑΚ Γλυφάδας 21.30, ΑΓΟ Ευρυάλης – ΓΣ Πετρούπολης, Διαιτητές: Καντλή, Λιάκου

Σάββατο 9 Απριλίου

5ο Γυμν. Ν. Ιωνίας 18.00, ΑΣΠ Ίωνες – ΓΣ Χαλανδρίου, Διαιτητές: Μόσχος, Παπαχατζής

Ιωνικού 18.00, ΑΣ Ιωνικός – ΑΟ Θρίαμβος, Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Μαυρικίδου

Παραλίας 19.30, ΓΣ Μεσσηνιακός – ΑΟ Ακρίτας, Διαιτητές: Τσουμελέας, Χριστοδουλόπουλος

Κυριακή 10 Απριλίου

Ν. Σμύρνης 16.00, ΓΣ Πανιώνιος – ΑΣΠ Κόρινθος, Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Οικονόμου Μ.

 

 Πλέι οφ- Β’ φάση – 4η αγωνιστική
Σάββατο 9 Απριλίου

Ι. Λεμονίδης 17.30, ΑΣ Ελπίς – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Μαυρίδης

Ανατόλια 18.00, ΣΑΑΚ Ανατόλιας – ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Δαλκιράνης

Κυριακή 10 Απριλίου

ΔΑΚ Ασβεστοχωρίου 18.00, ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΑΣ Μακεδόνες, Διαιτητές: Κάλλης, Κύρκος

 

Βαθμολογία Α2 υποομίλου

No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΓΣ Πανιώνιος 49 19 16 3 54 21
2 Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 43 19 15 4 49 23
3 ΑΣΠ Κόρινθος 42 19 15 4 53 34
4 ΓΣ Πετρούπολης 40 20 14 6 45 29
5 ΑΟ Παλλήνη 28 20 10 10 41 40
6 ΑΟ Ακρίτας 24 19 7 12 36 44
7 ΓΣ Χαλανδρίου 22 19 8 11 29 40
8 ΑΣΠ Ίωνες 22 19 6 13 32 45
9 ΑΟ Θρίαμβος 20 19 7 12 31 45
10 ΑΣ Ιωνικός 19 19 6 13 31 43
11 ΑΓΟ Ευρυάλη 9 20 2 18 20 57

Βαθμολογία Α1 υποομίλου

No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΟ Ηλυσιακός 40 15 14 1 42 10
2 ΑΣΠ Θέτις 33 15 11 4 39 20
3 ΦΟ Βριλησσίων 27 15 9 6 34 25
4 ΓΣΚ Ηρακλής 26 16 9 7 32 28
5 Ζηρίνειος ΑΟΝ 26 15 9 6 32 24
6 ΑΟ Αιγάλεω 23 15 7 8 33 31
7 ΑΕ Αγίας Παρασκευής 21 16 7 9 28 34
8 ΑΣΣ Αναγέννηση 7 16 2 14 15 46
9 ΑΠΣ Αλίμου 4 15 1 14 7 44

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ