Pre League Γυναικών

Νίκες για Βριλήσσια και Ναύαρχο Βότση

FO_VRILISSION_PRELEAGUE_2019_20

ΦΟ Βριλησσίων και Ναύαρχος Βότσης μπήκαν με το δεξί στην Preleague επικρατώντας στην έδρα τους επί Μακεδόνων Αξιού και Άρτεμις Κορυδαλλού αντίστοιχα…

Εύκολο έργο είχαν κατα την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Preleague Βριλήσσια  και Ναύαρχος Βότσης καθώς εμφανίστηκαν περισσότερο έτοιμοι και πανηγύρισαν τα τρίποντο..

ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ ΑΞΙΟΥ 3-1

Στην Αθήνα και το κλειστό των Βριλησσίων η ομάδα των Βορείων προαστιων πανηγύρισε το τρίποντο απέναντι στις Μακεδόνες Αξιού που προσπάθησαν μόνο στο τρίτο σετ. Εκεί που με το 25-15 μείωσαν σε 2-1 και έδειξαν πως θα μπορούσαν να κάνουν ντέρμπι το παιχνίδια, αλλά οι γηπεδούχες του Κώστα Ταμπουρατζή στο 4ο σετ είχαν διαφορετική άποψη… Με το 25-16 δεν άφησαν περιθώρια στις Θεσσαλονικιές, φθάνοντας στη νίκη που είχαν στόχο από την αρχή του αγώνα…   

Τα σετ: 3-1 (25-17, 25-18, 15-25, 25-16)

ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Ταμπουρατζής): Χαμπηλομάτη, Μπόκη, Έρωτα, Γκρέκα, Τέζα / Κοκκινάκη (λ), Στάθη, Καβριγιάννη, Καμπυλαύκα.

ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (Οικονομίδης): Τσιμαφέγιεβα, Ζιώγα, Ζίγκα, Δορούκα, Μητακίδου, Τσοχατζή / Παπαδοπούλου (λ), Ευθυμιάδου (λ), Τζειναρίδου Σ., Δήμου, Τζειναρίδου Δ.

 

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗ – ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 3-0

Η Άρτεμις Κορυδαλλού μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, έδειξε πως θα ήταν ντέρμπι, ωστόσο ο Ναύαρχος Βότσης με το 25-22 έκανε το 1-0 και άνοιξε τον δρόμο για το τρίποντο στην αυλαία του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έδειξε πως ήθελε περισσότερο τη νίκη και με αποτελεσματικές επιθέσεις και μπλοκ έφθασε στο 25-17 και 25-17 που της χάρισε το τρίποντο.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 25-17, 25-15)

ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Δεληγιάννη): Σακαράκη, Μπάγγου, Αντύπα, Πετροπούλου, Τσιούκαρη, Γαϊτανίδου / Παπαδοπούλου (λ), Ιωαννίδου (λ), Τριλυράκη.

ΑΓΣ ΑΡΤΕΜΙΣ (Σαραντέας): Μπολλάνο, Καλλή, Μικέλη, Λουκά, Κασδοβασίλη, Ορφανέα / Ευθυμιοπούλου (λ), Ραυτοπούλου (λ), Μπαξιβανάκη, Αναστασιάδη, Μενδρινού, Αλμπάνη, Κοχιαδάκη.

Pre League – 1η αγωνιστική

Σάββατο 12 Οκτωβρίου
ΦΟ Βριλησσίων – ΑΣ Μακεδόνες 3-1 (25-17, 25-18, 15-25, 25-16)
ΑΟ Λαμίας 2013 – ΑΕΚ 1-3 (16-25, 25-18, 13-25, 21-25)
ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – ΑΓΣ Αρτέμις 3-0 (25-22, 25-17, 25-15)

Κυριακή 13 Οκτωβρίου
17.00 (Στ. Βενέτης) : ΑΟ Αιγάλεω – ΑΣΠ Κόρινθος
Διαιτητές: Νικολόπουλος, Γεωργάκη, Γραμματεία: Μαλκοπούλου, Παρατηρητής: Πέρρος.
17.30 (Ζηρίνειο): ΖΑΟΝ – ΧΑΝΘ
Διαιτητές: Αντωνόπουλος, Λιάκου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς.
18.00 (Στ. Καλαϊτζής) : ΑΟΝ Αμαζόνες – ΓΣ Πανιώνιος
Διαιτητές: Χρηστίδης, Κυργιαλάνη, Γραμματεία: Νυδριώτη, Παρατηρητής: Πολίτης.