ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πρόκριση για Μαρκόπουλο, Ελπίδα και Ναύαρχο Βότση

markopoulo_korasides_2019

H Ελπίδα Αμπελοκήπων, ο Ναύαρχος Βότσης, ο Απολλώνιος και το Μαρκόπουλο είναι οι 4 ομάδες που προκρίθηκαν στην τελική φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κορασίδων. Η κλήρωση του final-4 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 20 Μαΐου και ώρα 12.00 το μεσημέρι στα γραφεία της Ε.Ο.ΠΕ..

 

Ημιτελική φάση Α & Β ομίλου – Κυριακή 19 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Γαία Δράμας 3-1 (25-23, 21-25, 25-07, 25-21)

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-1 (25-18, 25-22, 24-26, 25-19),

 

Ημιτελική φάση Γ & Δ ομίλου – Κυριακή 18 Μαΐου

ΑΟ Αιγάλεω – ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3 (09-25, 16-25, 29-27, 23-25)

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων – Προημιτελική φάση

Α’ όμιλος (Μίκρα)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-21, 25-17, 25-16)

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣ Άρης 3-2 (33-31, 24-26, 25-20, 23-25, 15-11)

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 22-25, 19-25)

ΑΣ Άρης – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-2 (16-25, 25-12, 24-26, 25-14, 15-11)

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΣ Αίας Κιλκίς – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (25-27, 11-25, 09-25)

ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Άρης 2-3 (25-13, 20-25, 25-17, 21-25, 13-25)

 

Βαθμολογία Α’ ομίλου

  1. ΑΣ Ελπίς 7β. (8-3)
  2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5β. (6-5)
  3. ΑΣ Άρης 5β. (8-7)
  4. ΑΣ Αίας Κιλκίς 1β. (2-9)

 

Β’ όμιλος (Ν. Βότση)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (18-25, 20-25, 10-25)

ΦΓΣ Πρέβεζας – ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-14, 25-17, 21-25, 25-16)

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

ΑΕ Λάρισας – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (11-25, 19-25, 11-25)

ΦΓΣ Πρέβεζας – ΑΣ Γαία Δράμας 0-3 (16-25, 16-25, 16-25)

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση – ΦΓΣ Πρέβεζας 3-0 (25-10, 25-12, 25-15)

ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΕ Λάρισας 3-1 (25-10, 25-27, 25-16, 25-16)

 

Βαθμολογία Β’ ομίλου

  1. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 9β. (9-0)
  2. ΑΣ Γαία Δράμας 6β. (6-4)
  3. ΦΓΣ Πρέβεζας 3β. (3-7)
  4. ΑΕ Λάρισας 0β. (2-9)

 

Γ’ όμιλος (Στ. Βενέτης)

1η αγωνιστική – Πέμπτη 16 Μαΐου

ΓΕ Ηρακλείου – Ερυθρός Αστέρας 3-1 (23-25, 25-11, 25-17, 25-07)

ΑΟ Αιγάλεω – ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-1 (18-25, 25-19, 25-16, 25-19)

 

2η αγωνιστική – Παρασκευή 17 Μαΐου

Ερυθρός Αστέρας – ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3-2 (25-23, 15-25, 20-25, 26-24, 16-14)

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (14-25, 25-23, 14-25, 16-25)

 

3η αγωνιστική – Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης – ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 25-20, 17-25, 23-25, 15-9)

ΑΟ Αιγάλεω – Ερυθρός Αστέρας 3-1 (22-25, 25-13, 25-20, 25-11)

 

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

  1. ΑΟ Αιγάλεω 9β. (9-3)
  2. ΓΕ Ηρακλείου 4β. (6-7)
  3. ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης 3β. (6-8)
  4. Ερυθρός Αστέρας 2β. (5-8)

 

Δ’ όμιλος (Μαρκόπουλου)

Πέμπτη 16 Μαΐου

ΟΦΑ Απολλώνιος – ΑΟ Μαρκόπουλου 0-3 (20-25, 24-26, 21-25)

Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου

 

Παρασκευή 17 Μαΐου

ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου – ΟΦΑ Απολλώνιος 1-3

Ρεπό ο ΑΟ Μαρκοπούλου

 

Σάββατο 18 Μαΐου

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 3-0 (25-16, 25-18, 25-18)

Ρεπό ο ΟΦΑ Απολλώνιος

 

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

  1. ΑΟ Μαρκοπούλου 6β. (6-0)
  2. ΟΦΑ Απολλώνιος 3β. (3-4)
  3. ΓΣ Απόλλων Αγ. Δημητρίου 0β. (1-6)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ