BEACH VOLLEY

Αποκλεισμός για Κοτσιλιάνο/Ζουπάνη

Τον αποκλεισμό από τους αγώνες του Κυρίως ταμπλό στο Grand Slam της Μόσχας γνώρισαν οι Κοτσιλιάνος/Ζουπάνης καθώς έχασαν στις λεπτομέρειες με 2-1 από τους Μεξικάνους Βίργκεν/Οντιβέρος.

Την τύχη των Αρβανίτη/Τσιαρτσιάνη είχαν οι Κοτσιλιάνος/Ζουπάνης. Η Μόσχα και τα προκριματικά του κυρίως ταμπλό όπως όλα δείχνουν δεν «πάνε» τα ελληνικά χρώματα και τις Εθνικές μας ομάδες καθώς έμειναν εκτός Grand Slam.

Μετά την τύχη της πρόκρισης άνευ αγώνων στον α γύρο, οι Κοτσιλιάνος /Ζουπάνης δεν είχαν την απαιτούμενη τύχη αφού έχασαν την πρόκριση στο ταϊ-μπρέϊκ από τους Μεξικάνους Βίργκεν/Οντιβέρος.

Το δίδυμο της Εθνικής μας ομάδας αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 (21-18) με το 21-17 ισοφάρισε σε 1-1 όμως στο τρίτο σετ έχασε στις λεπτομέρειες (15-13) την ευκαιρία να συμμετάσχει στο τουρνουά της Μόσχας.