Αστέρας στην Κρήτη

Τη νίκη με 3-0 επί του ΓΑΣ Μεσσαρά που τον φέρνει μόνο πρώτο στην κορυφή του Α ομίλου της Α2 των γυναικών πανηγύρισε ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου κατά τον εξ αναβολής αγώνα της 15ης αγωνιστικής.

Εύκολο απόγευμα είχαν τα κορίτσια του Αγίου Δημητρίου απέναντι στον ΓΑΣ Μεσσαρά καθώς με το 3-0 η ομάδα των Νοτίων προαστίων κατέκτησε το τρίποντο και παράλληλα την οδήγησε στην πρώτη θέση του ομίλου.

Οι «κυανέρυθρες» του Δήμου Φιλιππάτου έπαιξαν όσο χρειάστηκε απέναντι στον Μεσσαρά καθώς η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων ήταν τεράστια κάτι που φάνηκε από τα δύο πρώτα σετ όταν και κατακτήθηκαν εύκολα με το 25-11 και 25-13.

Στο τρίτο σετ αν και υπήρξε κάποια κόντρα από τις γηπεδούχες που όμως δεν απέφυγαν την ήττα με το 25-19 να σφραγίζει το τρίποντο.

Μεσσαρά (Ιωάννου): Χριστοδούλου, Αποστολάκη, Μιχαήλ, Φραγκιαδάκη Μ., Νιάνιου, Κακοδειπνάκη, Λίσλεβαντ (λ) / Καραμανιτάκη, Παπαγρηγορίου

Αστέρας (Φιλιππάτος): Μαλουσάρη Ο., Μαλουσάρη Ζ., Χέλιου, Φραγκιαδάκη, Αντουβά, Χριστοδούλου, Παπαδάκη (λ) / Γεωργακοπούλου