Δίμετρος «πειρατής» στη Σύρο!
04/09/2015 12:11![Δίμετρος «πειρατής» στη Σύρο!](https://www.volleyplanet.gr/wp-content/uploads/2015/09/04/foinikas-xaralabidis-palia-6.jpg)
Στο πλήρωμα του «Πειρατικού» θα παραμείνει και τυπικά ο Δημήτρης Χαραλαμπίδης. Ο δίμετρος κεντρικός του Φοίνικα, είναι 23 ετών, αγωνίζεται στη Σύρο από πέρυσι και έχει περάσει από Ηρακλή, Άρη, ΠΑΟΚ και Νίκη Αιγινίου.
Η ανακοίνωση
«Το Τ.Α.Α. Α.Ο. Φοίνικας Σύρου βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας του με τον Δημήτρη Χαραλαμπίδη,Ο 24χρονος Αθλητής μας, γεννήθηκε στις 3-6-1991, έχει ύψος 2,00 και αγωνίζεται στη θέση του κεντρικού».