«Διπλό» ο Μεσσηνιακός

Ο Μεσσηνιακός επικράτησε εκτός έδρας του Φιλαθλητικού Πρέβεζας με 3-1 για τη 10η αγωνιστική της Α2 βόλεϊ γυναικών (2ος Όμιλος).

Οι γηπεδούχες πήραν δύσκολα το πρώτο σετ ενώ αντιστάθηκαν στο δεύτερο, το οποίο όμως κατάφερε να πάρει ο Μεσσηνιακός. Μετά την ισοφάριση ο Μεσσηνιακός ανέβασε την απόδοσή του προηγήθηκε με 10-18 και έκανε το 1-2. Ίδια αγωνιστική εικόνα και στο τέταρτο σετ με τις φιλοξενούμενες να κάνουν το 2-13, ο Φιλαθλητικός (που είχε και μερικά παράπονα από τη διαιτησία) απλά μείωσε 11-16, 15-21 και ο Μεσσηνιακός πανηγύρισε το διπλό.

ΦΓΣ Πρέβεζας – ΓΣ Μεσσηνιακός 1-3 (30-28, 26-28, 18-25, 17-25)

ΦΓΣ Πρέβεζας (Ζήσης): Λάσκαρη, Παναγιωτίδου, Γιάγια, Κουμάση, Μαγκλάρα, Σιούλα, Κοσμίδου (λ), Πεπόνη, Μαγκλάρα

Μεσσηνιάκος (-): Φωτεινάκη, Σιούρη, Κωνσταντοπούλου, Σιρίνινα, Σκλήρη, Ραμουνίδου, Νίκα (λ) / Εξηνταβελώνη

ΓΣ Πετρούπολης – ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-10, 25-23, 25-12)