Δύσκολες νίκες για Πανιώνιο, Ιωνικό

Πιο δύσκολα από όσο φανερώνει το τελικό σκορ ο Πανιώνιος έκαμψε απόψε στη Ν. Σμύρνη την σθεναρή αντίσταση του ΑΣ Παγγεραγωγτικού, στο ματς της 10ης αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Α2 Γυναικών.

Οι “κυανέρυθρες’, αν και βρέθηκαν να χάνουν με 0-1 από την ομάδα της Μυτιλήνης, κατάφερε έστω και δύσκολα να ανασυντάξει τις δυνάμεις της και παρά την προσπάθεια των φιλοξεννούμενων να ισοφαρίσουν και να στείλουν το ματς στο ταί μπρέικ πανηγύρισε το τρίποντο με 3-1 (25-27, 25-19, 25-22, 31-29).

Στο άλλο σημερινό ματς του ομίλου στο κλειστό του Ιωνικού, έγινε μεγάλη μάχη μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Μεσσαρά, όπου ο ΑΣ Ιωνικός πήρε στις λεπτομέρειες τη νίκη με 3-2 (25-13, 22-25, 23-25, 25-22, 18-16).