A2

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Αθήνα,Θεσσαλονίκη

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Αθήνα,Θεσσαλονίκη

Πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει η Α2 γυναικών σε Ά και Β΄όμιλο το Σαββατοκύριακο. Στον 1ο υπόομιλο ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του πρωτοπόρου Ηλυσιακού με τον Ηρακλή Κηφισιάς της φορμαρισμένης Θέτιδας με το μαχητικό Αιγάλεω και του ΖΑΟΝ που υποδέχεται την Αγ. Παρασκευή.

Στον 2ο υπόομιλο ο πρωτοπόρος και αήττητος Πανιώνιος υποδέχεται τον Ιωνικό και ο Μεσσηνιακός την Παλλήνη.

Στον Β΄όμιλο που αφορά τις ομάδες της Βορείου Ελλάδας, ξεχωρίζουν τα ματς Ανατόλια-Ελπίδα Αμπελοκήπων, Καμπανιακού με τον φορμαρισμένο Βότση της Μαρίας Δεληγιάννη και φυσικά το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης όπου το τρίτο Ωραιόκαστρο, υποδέχεται τους εκπληκτικούς Μακεδόνες Αξιού.

Tο πρόγραμμα των δύο ομίλων:

Α΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
5η αγωνιστική

Σάββατο 21/11
Ιλισσίων,19.00: ΑΟ Ηλυσιάκος – ΓΣΚ Ηρακλής, Τραχαλάκη-Μυλωνάκης
Γ. Γεννηματάς, 19.00: ΑΣΠ Θέτις – ΑΟ Αιγάλεω, Αντωνόπουλος-Φραγκάκης
Σάμου, 18.00: ΑΣΣ Αναγέννηση – ΑΠΣ Αλίμου, Χαμπιλού-Οικονομοπούλου

Κυριακή 22/11
Ζηρίνειο, 18.00: Ζηρίνειος ΑΟΝ – ΑΕ Αγ. Παρασκευής, Διαμάντης-Τριανταφυλλόπουλος

Α΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
6η αγωνιστική

Σάββατο 21/11
Παραλίας, 18.00: ΓΣ Μεσσηνιακός – ΑΟ Παλλήνη, Χανδρινός-Γιαννακάκος
5ο Γυμν. Ν. Ιωνίας, 19.00: ΑΣΠ Ίωνες – ΑΓΟ Ευρυάλης, Χατζηδούκας-Δαλέκου
Ν. Σμύρνης, 17.00: ΓΣ Πανιώνιος – ΑΣ Ιωνικός, Λιδωρικιώτη-Παπαχατζής
Ν. Πέρκιζας, 20.00: ΓΣ Χαλανδρίου – ΑΟ Θρίαμβος, Ρίγκος-Τουμπανάκης

Κυριακή 22/11
Καλαμάτας, 18.00: ΑΟ Ακρίτας – ΓΣ Πετρούπολης, Σαραβελάκης-Τσουμελέας

Β΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
7η αγωνιστική

Σάββατο 21/11/2015
Ανατόλια, 18.00: ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣ Ελπίς, Δαλκιράνης-Δρανίτσας

Κυριακή 22/11
Βεροίας, 17.00: ΑΣ Ποσειδώνας Βερ. – ΑΟ Ηρακλής Ιωαν., Πορτοκαλίδης-Σαρακινίδης
Αλεξανδρούπολης, 18.00: ΓΣΓ Νίκη – ΜΑΣ Νέα Γενεά, Στάικος-Τονονίδης
ΔΑΚ Χαλάστρας, 19.00: ΑΣ Καμπανιακός – ΑΠΣ Ν.Βότσης, Κουκουμάκας-Κότελης

Β΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
7η αγωνιστική

Σάββατο 21/11
ΔΑΚ Πολίχνης, 18.00: Πήγασος Πολίχνης – ΑΣΚ Λαγκαδά, Γεωργιάδου-Στεργιόπουλος Α.
Τρικάλων, 19.00: ΑΣ Ασκληπιός – ΕΑ Λαρίσης, Μαυράκης-Κουτσής

Κυριακή 22/11
ΕΑΚ Σταυρ/πολης, 15.30: ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – ΑΣ Μακεδόνες, Σταυριανίδης-Κύρκος
ΕΑΚ Σταυρ/πολης, 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης – ΓΣ Ενωση Ελασσόνας, Μπουκουβάλα-Κεχαγιά

A2
03/07/2024

«Μαρουλάο» season 3 στο Ρέθυμνο

Στην ανδρική ομάδα του Ν. ΟΠΕΡ θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο έμπειρος πασαδόρος Θάνος Μαρούλης, συνεχίζοντας παράλληλα και το έργο του ως προπονητής...
A2
05/11/2021

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...