Ζαφειρόπουλος Γεώργιος
Γεωργακόπουλος Γεώργιος

thriamvos_foinikas-agkalia-mazi-345678

«Προθέρμανση» με Φοίνικα Πειραιά

Εύκολη νίκη με 3-0 σετ πήρε ο Θρίαμβος απέναντι στον ουραγό Φοίνικα Πειραιά στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής της ΕΣΠΕΔΑ και ουσιαστικά το ματς αποτέλεσε «προθέρμανση» ενόψει του επόμενου εκτός έδρας ντέρμπι της 10η αγωνιστικής με την Αργυρούπολη.

Στα δύο πρώτα σετ ο Θρίαμβος δεν βρήκε αντίσταση από τις φιλοξενούμενες και τα κέρδισε με 25-11 και 25-14.

Στο τρίτο σετ, η ομάδα του Πειραιά παρουσιάστηκε βελτιωμένη και βρέθηκε μπροστά με 12-16, αλλά ο Θρίαμβος με ένα εντυπωσιακό σερί 13-1, κέρδισε το σετ (25-17) και το παιχνίδι με 3-0. Πλέον η ομάδα του Χαίδαρίου βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 21 βαθμούς, πίσω από Άρτεμις (25 β.), αλλά έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Τα σετ 25-11, 25-14, 25-17)

Θρίαμβος (Μήτση): Στρατίκη, Πετρουλάκη, Κοκλανάκη, Εικοσπεντίδου, Χριστοδούλου, Λυμπεροπούλου, / Τσαβδαρίδου (λ), Δρούγκα, Δριβαλιάρη, Πεδουλάκη, Βερνάδου.

Φοίνικας (Μπαμπούνης): Βλασοπούλου, Λαμπιτσάκη, Βυθούλκα, Λαμπροπούλου, Νικολάου, Κουρτάκη, Χριστοφοράκη (λ), Γιαλαμά, Παλημέρη, Καλογερογιάννη, Φικιά.