BEACH VOLLEY

Φθινοπωρινές βραβεύσεις στο Anima Club

Με τη συμμετοχή 47 ομάδων ολοκληρώθηκε η 6 αγωνιστική του beach volleyleague championship 2014-15 που διοργάνωσε ο Παύλος Μπελιγρατης την Κυριακή 7 Δεκεμβρίου στον αθλητικό πολυχώρο Anima Club στην Ανάβυσσο.

Η 6 αγωνιστική του beach Volleyleague championship, που τελή υπό την αιγίδα της ΕΣΑΠ, είχε τα εξής χαρακτηριστικά:
-ΜVP αντρών τον Παντελή Μαρτίνο που επικράτησε στον τελικό του μικτού golden και αγωνίστηκε στο τελικό των αντρών

-MVP γυναικών την Άννα Μαρία Περάκη που αγωνίστηκε για πρώτη φορά σε δυο τελικούς golden στις κατηγορίες μικτού και γυναικών.

-την εξαιρετική εμφάνιση των αδερφών Φαράντζου που κατέκτησαν για δεύτερη φορά τουρνουά γυναικων στην κατηγορία silver γυναικών

-την πρωτη οικογενειακή μάχη σε τελικό μικτού στην κατηγορία silver των Μανιουδάκη-Καστορίνη και Σαμποριανάκη-Καστορίνη

-την εξαιρετική αγωνιστική παρουσία των Παπαδόπουλο-Γκάσδαγλη και την πρωτη συμμετοχή σε τελικό αντρών

-την εξαιρετική αγωνιστική παρουσία των Μπαλοδήμο-Ρέγκο και την επικράτησή τους στον τελικό silver αντρών

-τη βράβευση των νίκητων φθινοπώρου για το πρωτάθλημα μικτού των ομάδων Ποθητάκης-Μπενάκη (x-treme stores) και Μπούμπα-Κόρου έπειτα από ισοβαθμία.

-τη βράβευση των πρωταθλητών φθινοπώρου αντρών Ποθητάκη-Νίτη (x-treme stores) για την κατάκτηση της πρώτης θέσης οι νικητές μοιράστηκαν δώρα απο τους χορηγούς μας korre, μπάλες mikasa και Ανδριανόπουλος stores στον Πειραιά.

beach_beligratis1

Τα αποτελέσματα της 6 αγωνιστικης του πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Στον τελικό των αντρών golden οι Ποθητάκης-Αλεβιζάκης επικράτησαν με 2-0 των Μαρτίνο-Κυρίτση.
Στον τελικό των αντρων silver οι Μπαλοδήμος-Ρέγκος επικράτησαν με 2-0 των Παπαδόπουλο-Γκάσδαγλη.
Στον τελικό του μικτού golden οι Μαρτίνος-Καπόλου επικράτησαν με 2-0 των Γεωργούλα-Περάκη.
Στον τελικό του μικτου silver οι Μανιουδάκης-Καστορίνη επικράτησαν με 2-1 των Σαμποριανάκη-Καστορίνη.
Στο τελικό των γυναικών golden οι Μπενάκη-Κόρου επικράτησαν με 2-1 των Περάκη-Καραγιάννη.
Στον τελικο silver  γυναικών οι Φαράντζου-Φαράντζου επικράτησαν με 2-0 των Καϋμενάκη-Περόλιου

Η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος θα διεξαχθεί Στις 11 Ιανουαρίου στο wall στην Παλληνη υπο την εποπτεία του Μιχάλη Τριανταφυλλίδη.