Γυρίζει σελίδα ο Ασκληπιός Τρικάλων

Οριστικό τέλος στις ελπίδες του Ασκληπιού Τρικάλων για είσοδο στα πλέι οφ ανόδου, έβαλε η απρόσμενη εντός έδρας ήττα από τον Λαγκαδά με 1-3 για τον Β2 υποόμιλο της Α2 γυναικών. Πλέον η ομάδα των Τρικάλων που ταξιδεύει στην Θεσ/νίκη για να αντιμετωπίσει τον Ηρακλή στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου, θέλει να ολοκληρώσει την κανονική περίοδο με νίκη, ώστε να σφραγίσει μια κατά γενική ομολογία επιτυχημένη σεζόν.

Στη συνέχεια η προπονήτρια Σοφία Παναγιάρη και η διοίκηση του συλλόγου θα προχωρήσουν στο νέο σχεδιασμό της ομάδας για τη νέα περίοδο με την ομάδα του Ασκληπιού να κατεβαίνει με πολύ σοβαρές προοπτικές πρωταθλητισμού.

Όσον αφορά τον χθεσινό αγώνα με τον Λαγκάδα που έγινε αφού χρειάστηκε να περάσει από 40…κύματα μέχρι να οριστεί από την ΕΟΠΕ, στο 1ο σετ ο Λαγκαδάς μετά το αρχικό 7-7 άνοιξε την διαφορά 11-14 και 12-17 με τον Ασκληπιό να κάνει το 23-24 αλλά χωρίς συνέχεια αφου το σετ κατέκτησε ο Λαγκαδάς με 23-25.

Στο 2ο ο Λαγκαδάς πήρε προβάδισμα στο σκορ 4-7 και 10-16 για να πάρει το σετ με 14-25. Στο 3ο σετ ο Ασκληπιός προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και κατάφερε να αποσπαστεί με 9-4 και 15-9 ενώ πήρε το σετ με 25-15, κάνοντας το 1-2.

Παρά την μείωση του σκορ η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη με τον Λαγκαδά στο τέταρτο σετ να κυριαρχεί με 6-9 και 13-18 παίρνοντας τελικά το σετ με 17-25 και συνολικά το ματς με 1-3

Τα σετ 23-25, 14=25, 25-15, 17-25
Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Λιούλιου Μ. Κοτσίρα Δ./λ (47% καλές υπ.) Γεωργοπούλου Α 6π.(6/11επ.). Μακράκη Γ. 1π.(1μπλοκ) Γιάννη Β. 7π.(2/6επ. 1άσσο 4μπλοκ)) Τόλλιου Ε. 3π.(3/11επ.) Χατζηχριστοδούλου Α. 8π.(6/29επ. 2άσσους) Γεωργίου Μ. Βουλγαράκη Κ. 2π.(1/9επ. 1άσσο)) Προβίδα Κ. 7π.(3/7επ. 1άσσους 3μπλοκ) Παπαθεοδώρου Ε. Γατσά Ε. Ντιρογιάννη Α. 8π.(6/21επ. 2άσσους) Χύτα Μ.

ΑΣΚ Λαγκαδά (Γεωργιάδης Γ.) Τορλαχίδου Μ. Σωτήρογλου Γ./λ. Σερπέτσα Γ. Δημητριάδου Γ. Γραμμένου Σ. Αντωνίου Γ. Στοϊου Χ. Κατσάκου Δ. Σιδηρά Κ. Κλέπκου Μ. Καρακόλη Μ. Μπαταράκα Ε.

Asklipios andres omadiki 8900

Πρωτάθλημα ανδρών
Φθία Λαμίας-Ασκληπιός 3-0

Δεν τα κατάφεραν οι άνδρες στον εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην Φθία Λαμίας γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. η ομάδα της Λαμίας επέβαλε απ΄την αρχή τον ρυθμό της καταφέρνοντας να πάρει άνετα το 1ο σετ με 25-14. Στο 2ο σετ ο Ασκληπιός προσπάθησε να αντιδράσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι χάνοντας τελικά το σετ με 25-22. Στο 3ο σετ η εικόνα ίδια με το 1ο με την Φθία να μπαίνει απ΄την αρχή μπροστά στο σκορ κάνοντας το 25-12.

Τα σετ  25-14, 25-22, 25-12

Ασκληπιός: Γραββάνης Δ. Τσιγαρίδας Λ. Νήρρας Α. Γούλας Ε. Βαϊόπουλος Ε. Θάνο Μ. Αναγνώστου Α. Λιανός Α.

Asklipios korasides 333

Πρωτάθλημα Παγκορασίδων Β΄
Φιλ/κός Καλαμπάκας-Ασκληπιός 3-0

Δεν τα κατάφεραν οι μικρές του Ασκληπιού στον πρώτο επίσημο αγώνα του φετινού πρωταθλήματος γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 από τον Φιλαθλητικό στην γειτονική Καλαμπάκα.

Τα σετ 1ο 25-11, 2ο 25-18, 3ο 25-13
Φιλ/κός Καλαμπάκας (Τσικέλης Γ.) Καρκαλάκη Α. Σακελλαρίδη π. Καρακώστα Μ. Καραλή Ε. Σιαμουρέλη Μ. Βάλλα Σ. Σακελλαρίδη Ε. Παπαδήμα Α. Δημητρίου Κ. Γκαντάλη Ε. Μπίστη Δ. Κοντοτόλη Μ.

Ασκληπιός (Παναγιάρη Σ.) Κοκκαλη Σ. Αναστασιου Σ. .Σαρακινιδη Γ. Ταμπρατζη Α. Φουτσιτζη Ε. Στεφανου Ε. Τζικα Μ. Ταρατορα Γ. Μαρτη Κ. Τζουρτζιωτη Σ. Γκιουρκη Α. Παλαβρακη Ν. Τσατσου Χ. Κολιτσα Α. Κωστουλα Α. Παππα Κ.