Κέρδισαν οι κορασίδες του Απολλώνειου

Με «όπλα» του σερβίς και επίθεση ο Απολλώνειος Γυμναστικός Σύλλογος επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι του πρωταθλήματος κορασίδων ΕΣΠΕΚΕΛ με 3-0 σετ της ΑΕΛ.

Στο κλειστό Γυμανστήριο της Νεάπολης τα κορίτσια της Εύας Λίτσιου και του συνεργάτη της, Κωνσταντίνου Ρούστα παρά τις απουσίες των Κοροβέσου και Νταμπαλέτσιου επικράτησαν εύκολα με 3-0 (25-17 25-17 25-22) των φιλοξενούμενων, που έδειξαν το ανταγωνιστικό τους πρόσωπο κυρίως στο τελευταίο σετ.

Στο τέλος του αγώνα οι νεαρές αθλήτριες αφιέρωσαν τη νίκη στους γονείς τους και ιδιαίτερα στην  Ξένια Μαγγόλα, τη μαμά μιας συμπαίκτριά τους που σε κάθε αγώνα στηρίζει την ομάδα, αλλά λόγω τραυματισμού αυτή τη φορά δεν βρέθηκε στο πλευρό τους.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Απολλώνειου αντιμετωπίζει στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος τα Φάρσαλα.