PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ

Με το δεξί ο Άρης στα φιλικά

Νικηφόρο ήταν το ντεμπούτο του Άρη στα φιλικά προετοιμασίας του καθώς οι “κιτρινόμαυροι” του Σπύρου Γκολίτση επικράτησαν 3-1 της ΑΕ Κομοτηνής στη Μίκρα αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις.

Μετά τις σκληές προπονήσεις οι παίκτες του Άρη είχαν την ευκαιρία να ξεμουδιάσουν στο γήπεδο και απέναντι στην ΑΕ Κομοτηνής να δώσουν το πρώτο φιλικό της χρονιάς. Εκεί όπου τόσο ο Σπύρος Γκολίτσης, όσο και ο Ηλίας Κρεούζης είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν παίκτες και τακτικές και να βγάλουν τα πρώτα συμπεράσματα απο την αγωνιστική ετοιμότητα των αθλητών τους.

Οι γηπεδούχοι πήραν το πρώτο σετ με 25-18, η ΑΕ Κομοτηνής ισοφάρισε σε 1-1 με το 23-25, ωστόσο οι «κιτρινόμαυροι» της Θεσσαλονίκης ήταν αυτοί που αντέδρασαν στη συνέχεια και με το 25-20 και 25-17 κέρδισαν τα επόμενα δύο σετ φθάνοντας στο 3-1.

Τα σετ: 25-18, 23-25, 25-20, 25-17.
ΑΡΗΣ (Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Πεντίδης, Κάβουρας, Μπρουνέτ, Καρατζάς, Γραμμενούδης, Τσαδήμας (λ) / Μάντζιος, Παπαδόπουλος, Γιαμακίδης, Πηλιοκατερός, Σακκάς, Γκρουμούσας (λ).