A2

Μεγάλες νίκες για Ηρακλή και Νίκη Αιγινίου

Μεγάλες νίκες για Ηρακλή και Νίκη Αιγινίου

Ο Ηρακλής Χαλκίδας και η Νίκη Αιγινίου ήταν οι κερδισμένοι στην Α2 ανδρών. Στον β΄ομιλο η ομάδα της Εύβοιας εδραιώθηκε στη δεύτερη θέση επικρατώντας με 3-1 του τρίτου Εθνικού Πειραιά. Στον τρίτο όμιλο η πρωτοπόρος Νίκη Αιγινίου απέδρασε με νίκη 3-1 από την έδρα του Πήγασου Πολίχνης.

Τα αποτελέσματα των ομίλων:

Α όμιλος (8η αγωνιστική)

AO Μυτιλήνης – ΟΦΗ 3-0 (25-23, 25-18, 25-19)
Μυτιλήνη (Γιακουμής): Αγγέλου, Περτσέλης, Ζιάκκας, Βλάχος, Φύτρος, Μαλαματίνας, Τσάτσος -λ / Μπουρούς Π. -λ, Μπουρούς Σ., Δουλαβέρης, Βασιλέλλης
ΟΦΗ (Ζλατιλίδης Δ.): Μουτάφης, Αυτζίογλου, Πατσιάλης, Περιπινάκης Δρουγκάκης, Μαγριπλής, Λαγκουβάρδος -λ / Θεοδώρου, Κοσκινάς.

ΟΠ Ρεθύμνου – Πανελλήνιος ΓΣ 3-1 (23-25, 25-23, 25-10, 25-22)
ΟΠΕΡ (Σταυρόπουλος): Μπονατάκης, Μονιάκης, Λαδάκης, Λεμπιδάκης, Κόκκινος, Παλιουδάκης, Τεφτσής – λ / Γαλανάκης -λ, Παπαδάκης, Γλυνιαδάκης, Ντινόπουλος.
Πανελλήνιος (Κουμπλής): Δεληπρίμης, Μιχαλόπουλος, Λαμπρινός, Μανίκας, Κουμανταρέας, Κάκος, Καρράς -λ / Δημητρίου, Παύλου, Παπανικολάου.

ΑΟΝΣ Μίλων – Ροδίων Άθλησις 3-0 (25-22, 25-20, 25-22)
Μίλων (Ντόζης): Κεχράς, Σπυριούνης, Περγάμαλης Ευστ., Πανούσος, Ιωάννου, Καρατζάς, Μουσίκας -λ / Παπασταμάτος -λ, Σαλωνίτης, Αθανασόπουλος,
Ροδίων Άθλησις (Αντωνιάδης): Μακρής, Καβαρατζής, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κάλας, Μοσχούς, Κοκολάκης -λ / Καρύδας, Γιώτης.

Στους αγώνες που έγιναν το Σάββατο σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΑΣ Ιωνικός – ΑΟ Παλλήνη 2-3 (25-20, 25-18, 14-25, 22-25, 12-15)
Ιωνικός (Ηλιόπουλος): Χατζηθάνος, Οικονόμου, Νικητάκης, Ρεμούνδος, Γιαννόπουλος, Κατσακούλας, Ζαγγάνας – λ / Παπαδόπουλος, Πεπόνης, Λέπουρας, Θεοδόσης
Παλλήνη (Ξεροβάσιλας) : Κατσαούνης, Ψαρρής, Τσικάτος, Αντωνάκης, Ρουμελιώτης, Μήττας, Βογιατζίδης -λ / Μπιλλήρης, Χριστόπουλος, Κουλοχέρης,

ΓΣ Πανιώνιος – ΑΟ Πολιτεία 3-0 (25-23, 25-17, 25-23)
Πανιώνιος (Ψάρρας): Στυλιανού, Τσέργας, Κουφόπουλος, Κωνστανινίδης, Καντιώτης, Σπάλας, Κουτσουρής -λ / Κωνσταντόπουλος -λ, Φελερής, Κλειδόπουλος, Βλαβιανός.

Πολιτεία (Μπαΐλης): Καζάρας, Χρηστίδης, Νόστιμος, Κάσσαρης, Κίγκας, Τοπαλίδης, Γαβαλάς -λ / Ηλιάδης -λ, Πανούσης, Νικολόπουλος, Ζαρωτιάδης.

Β’ όμιλος (9η αγωνιστική, όλοι οι αγώνες έγιναν το Σάββατο)

ΑΟΝ Αργυρούπολης – ΓΣ Απόλλων 1-3 (21-25, 18-25, 25-22, 20-25)
Αργυρούπολη (Αρέτας): Καρράς, Ιατρόπουλος, Κίσκηρας, Πολυχρόνου, Ρομπότσης, Ρουμελιωτάκης, Κυριακουλάκος -λ / Κώτσης, Νταουντάκης, Χαρισάνης, Πανταζόπουλος
Απόλλων (Νικηφορίδης): Κυριακίδης, Μανιάτης, Ανάγνου, Σασάτι, Λένας, Χατζηκάλφας, Κοτσαμπάσης -λ / Χριστοφοράκης, Γεωργίου, Αμαριαννάκης

Ακρίτας Καλαμάτας – ΑΠΣ Κύζικος 0-3 (11-25, 12-25, 13-25)
Ακρίτας (-) : Καρούνος, Θεοδώρου, Καρράς, Μητρόπουλος, Μπελογιαννέας, Τρουπάκης, Πράτης -λ
Κύζικος (Λάιος) : Δρογκάρης, Κατσανεβάκης, Θεοδωρόπουλος, Πεφάνης, Μπεκιάρης, Κούνας, Πλεμμένος -λ / Νικηφορίδης

ΑΟ Καλαμάτα 80 – ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-2 (19-25, 25-20, 19-25, 25-20, 15-13)
Καλαμάτα (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Κακαλέτρης, Μάνα, Ντάκουρης, Μανιατέας, Μπλάουελ, Εξαρχέας -λ / Αποστολόπουλος
Ερυθραία (Χατζηπέρρος): Δανιάς, Αριστόπουλος, Τραπεζουντίδης, Καραγιώργος, Κωστόπουλος Α., Χατζηγεωργίου, Μπαρούτας -λ / Παπαδέας, Κωστόπουλος Γ., Σεβδαλής, Μάρκου, Βήτας.

ΕΑ Πατρών – ΑΕΚ 0-3 (13-25, 19-25, 21-25)
ΕΑΠ (Αγγελόπουλος): Σαρακίνης, Μούρτζης, Κάβουρας, Δασκαλόπουλος, Τσαρκάτογλου, Κανελλόπουλος, , Σύρος -λ / Πατρινός, Δρακόπουλος, Μακρυγιάννης, Γεωργιόπουλος, Γιαννούτσος
ΑΕΚ (Μπουτσουρής): Αλεξόπουλος, Χατζηπροδρόμου, Καρακίτσος, Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης, Καρανικολάου, Αχιλλεόπουλος -λ

ΑΕΠ Ολυμπιάς – Κόροιβος Αμαλιάδας 3-2 (23-25, 17-25, 25-18, 25-17, 15-9)
ΑΕΠ Ολυμπιάς (Δαρείος): Χριστόπουλος, Δημησιάνος, Ράπτης, Χασάπης, Ντόντης, Φιλίππου, Κόζης -λ / Γεωργακόπουλος -λ, Θεοδωράκης, Παπαεμμανουήλ, Μάρκου
Κόροιβος (Γκρουμούσας): Παναγιωτάρας, Τσούμας, Κοσμάς, Τσερεγκούνης, Σαλαβασίδης, Σωτηρόπουλος, Μιχόπουλος -λ / Γκρουμούσας-λ, Παπαθεοδώρου, Μαυροειδής Δ., Μαυροειδής Ι., Παναγιωτόπουλος, Μητρογιάννης

Ηρακλής Χαλκίδας – Εθνικός ΟΦΠΦ 3-1 (25-19, 25-27, 27-25, 26-24)
Ηρακλής Χαλκίδας (Γκολίτσης): Γκόρτσιανιουκ, Αδαμόπουλος, Φίνος, Κολτσιάκης, Αντιφάκος, Γεωργόπουλος, Κοντοστάθης -λ / Φωτιάδης, Αλεξάκης, Κουτρουμάνος, Κανατάς
Εθνικός (Κλαρούδας) : Τουρνάκης, Τοκάνης, Ψάρρας, Μπάσης, Λουκάς, Παπακυριακού, Βολουδάκης -λ / Σιώπης, Μαμάης, Αλεξίου, Λιόντας

Γ’ όμιλος (12η αγωνιστική)

ΑΣ Μακεδονικός – Ένωση Τούμπας (25-17, 29-27, 21-25, 25-16)
Μακεδονικός (Οικονομίδης) Τσακιρίδης, Παπαδόπουλος. Όσσας, Κοντόπουλος, Χατζηπαραδείσης, Ρεμπούτζιας Αλμαλής -λ / Κατσιαφλάκας, Παπαζαχαρίας.
Ένωση Τούμπας (Μπρουκς): Γεωργιάδης, Μουράτης, Αντωνίου, Κολτσιάκης, Τσάρας, Χριστοφορίδης, Αντωνιάδης -λ / Κουτσονίκας, Βεκρής, Αυγητίδης, Μουράτης.

ΕΑ Λάρισας – ΑΟ Σερρών 0-3 (19-25, 22-25, 20-25)
ΕΑΛ (Τέλιος) : Μαγκούτης, Ναλετάκης, Ματούλας, , Γερομίχαλος, Μαντάρας, Μωυσιάδης, Γαλάνης -λ / Σωτηρίου -λ, Σκαρμούτσος, Περουλάκης,.
ΑΟ Σερρών (-) Ζλάτκος, Καραγκιόζης Ν., Λαζαρίδης, Κόκκινος, Παναγιώτου, Κομητούδης, Αλεξανδρίδης-λ / Καραγιόζης.

Στους αγώνες που διεξήχθησαν το Σάββατο σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

ΑΣ Ελπίς – ΧΑΝΘ 3-1 (25-18, 24-26, 25-22, 25-16)
Ελπίδα (Καραβιδόπουλος) Σταυρακάκης, Χριστόφας, Ακριτίδης, Χατζηχρηστάκης, Βασιλειάδης, Βουλγαρίδης, Ξένος -λ / Ταλαμπίρης -λ, Παντίρης, Σαχπατζίδης, Βεληχάι, Σταυρίδης,

ΧΑΝΘ (Δράμπας) Αλεξίου, Τσοπάνογλου, Χρυσάφης, Παραδεισάνος, Τερζόγλου, Νικολακάκης, Πάντσιος-λ / Ξένος – Καρούμπας -λ, Καλλέργης, Σπανουδάκης, Πρώιος.

ΑΜΣ Νέστωρ – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-12, 25-14, 25-10)
Νέστωρ (Κράβαρικ): Αποστόλου, Τσιάρας, Μποζίδης, Ναζίρης, Μωρές, Αγγελής, Μελιδώνης -λ /Ράπτης -λ, Μπατσαράς.

ΓΕΑ (-) Στοϊλούδης, Αρχοντούδης, Γραμματικάκης, Μπουφίδης, Δαλδαβερένης, Κεσκίνης, Κωνσταντινίδης -λ / Κώττας, Ανδρεάδης.

ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής – ΑΠΣ Αίας 3-1 (25-15, 26-28, 25-15, 25-21)

ΑΕ Κομοτηνής (Τσιακμάκης) Τερζόγλου, Δημόπουλος, Καψαλιάρης, Φάκας, Χατζηβλάσιου, Χρηστουηλίας, Παπαϊωάννου -λ / Βαργεμιτζίδης-λ, Παπασπύρος, Παπαδόπουλος, Λέκκος, Δεληγιαννίδης.

Αίας (Νανάς) Καμαριώτης, Βαφέας, Ιωακειμίδης, Κουντουρέτης, Χρηστινίδης, Ζαΐμης, Ρωμαλιάδης-λ / Μπερμπέρογλου, Ξενίκας, Μιχελάκης, Κόκας.

Πήγασος Πολίχνης – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 1-3 (18-25, 23-25, 23-25)

Πήγασος (Κουτουνίδης): Παράσογλου, Γκούγκουρας, Καπετανίδης, Ρούσσος, Παπάζογλου, Κομητούδης, Γκιουγκής -λ / Τζιάβρας -λ, Κοντοκώστας, Αντύπας, Κουκουμάκας, Χρηστάκος, Αναστασιάδης,

Νίκη Αιγινίου (Στράντζαλης) Βουλκίδης, Κιοσσές, Λαμπρινός, Ιωαννίδης, Γκορίδης, Γεωργόπουλος, Κνάπεκ -λ / Ματσκίδης-λ, Ντουντούδης, Χασιαπέτης, Αναστασιάδης, Παπαλεξίου

A2
03/07/2024

«Μαρουλάο» season 3 στο Ρέθυμνο

Στην ανδρική ομάδα του Ν. ΟΠΕΡ θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο έμπειρος πασαδόρος Θάνος Μαρούλης, συνεχίζοντας παράλληλα και το έργο του ως προπονητής...
A2
05/11/2021

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...