A2

Μόνος πρώτος ο «Γηραιός»

Ο Ηρακλής ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 6ης αγωνιστικής. Ο «Γηραιός» αν και προηγήθηκε με 0-2 στο Αιγίνιο επί της Νίκης στο τέλος επικράτησε με 3-2 και άφησε έναν βαθμό στους γηπεδούχους…

Η αναμέτρηση ήταν συναρπαστική, ωστόσο ο Ηρακλής αν ήταν πιο συγκεντρωμένος στο τρίτο σετ θα μπορούσε να πανηγυρίσει το τρίποντο απέναντι σε μια Νίκη που ξύπνησε όταν βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο χάνοντας με 0-2.

Στο 3ο σετ οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για το 22-19 που έγινε 22-20 από τον Παλέτζα, ωστόσο δόθηκε άουτ κάνοντας το 23-19. Κάτι που νευρίασε τον παίκτη του Ηρακλή που διαμαρτυρήθηκε και αποβλήθηκε από την συνέχεια του σετ.

Παρά την αντίδραση του Αιγινίου και το 2-2 οι «κυανόλευκοι» του Χρήστου Πάτρα φρόντισαν να πάρουν το τρίποντο και να αγκαλιάσουν την πρώτη θέση του ομίλου. Μποζίδης και Παλέτζας οι κορυφαίοι του Ηρακλής.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ 3ου ΟΜΙΛΟΥ

3ος όμιλος

ΣΦΚ Πιερικός – ΕΓΣ Ζαφειράκης 3-1 (18-25, 25-20, 25-18, 29-27)

ΑΠΣ Αίας- ΧΑΝΘ 3-1 (22-25, 29-27, 26-24, 25-23)

ΑΣ ΕΛΠΙΣ – ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-11, 25-16, 25-19)

ΜΑΣ Νίκη – ΓΣ Ηρακλής 2-3 (16-25, 16-25, 25-19, 25-23, 10-15)

ΑΣ Μακεδονικός – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 3-2 (25-17, 25-22, 23-25, 20-25, 15-13)