A2

Νίκες για Ερυθραία, ΑΕΚ και Απόλλων Καλαμαριάς

Νίκες για Ερυθραία, ΑΕΚ και Απόλλων Καλαμαριάς

Πανερυθραϊκός, ΑΕΚ και Απόλλων Καλαμαριάς προχώρησαν με νίκες στην Α2 ανδρών με την ομάδα της Ερυθραίας να κόβει τον δρόμο του Πανιωνίου, την Ένωση να επικρατεί της Αργυρούπολης και οι “Πόντιοι” με το τρίποντο απέναντι στην ΓΕ Αλεξανδρούπολης να επιστρέφουν στην κορυφή του Ομίλου.

Α΄ όμιλος – 1ος υποόμιλος – 3η αγωνιστική
ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΑΟ Καλαμάτα 80 3-2 (25-21, 17-25, 25-19, 18-25, 15-10)
ΓΣ Απόλλων – ΑΣΠ Απόλλων 3-1 (25-17, 25-19, 22-25, 25-17)
ΑΣ Πανερυθραϊκός – ΓΣ Πανιώνιος 3-2 (19-25, 25-19, 25-22, 23-25, 15-7)

BΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Παλλήνη                              6
2.Απόλλων Σ.                         6
3.Πανιώνιος                           6
4.Πανερυθραϊκός                 5
5.Ολυμπιάδα Πατρών         5
6.Καλαμάτα 80                    5
7.ΟΦΗ                                   3
8.Κέρκης                               3
9.Απόλλων Πατρών            0
10.Χανιά                               0

2ος υποόμιλος – 3η αγωνιστική
ΣΦΑΜ Φοίβος – ΕΑ Πατρών 1-3 (26-28, 25-21, 21-25, 23-25)
ΑΕΚ Αθηνών – ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-20, 25-20, 25-11)
ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω – ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (17-25, 11-25, 19-25)
ΑΟ Αιγιαλέων – ΔΑΣ Δραπετσώνας 1-3 (25-22, 24-26, 24-26, 21-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΑΕΚ                                            9
2.Μαρκόπουλο                           7
3.Δραπετσώνα                           6
4.Αιγιαλέων                                3
5.ΕΑ Πατρών                             3
6.Αργυρούπολη                         3
7.Ροδίων Άθλησις                     3
8.Φοίβος                                     2
9.Κως                                          0

Β΄ όμιλος – 1ος υποόμιλος – 5η αγωνιστική
ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 3-2 (25-21, 17-25, 25-23, 21-25, 15-11)
ΜΓΣ Απόλλων – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 3-1 (25-14, 25-16, 24-26, 25-16)
ΑΟ Ορεστιάδας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (23-25, 17-25, 14-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Απόλλων Καλαμαριάς         12
2.ΑΕ Κομοτηνής                      11
3.Άθλος Ορεστιάδας              11
4.Ελπίδα Αμπελοκήπων       10
5.ΓΕ Αλεξανδρούπολης        6
6.Άρης                                     4
7.Σέρρες                                  3
8.ΑΟ Ορεστιάδας                 0

Β΄ όμιλος – 2ος υποόμιλος – 5η αγωνιστική
ΓΑΣ Αρχέλαος – ΑΠΣ Φθία 3-0 (25-13, 25-23, 25-16)
ΑΣ Μακεδονικός – ΑΜΣ Νέστωρ 2-3 (20-25, 25-20, 14-25, 25-16, 12-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.ΧΑΝΘ                           12
2.Νέστωρ                        8
3.Αρχέλαος                     8
4.Πήγασος Πολίχνης   6
5.Αναγέννηση Άρτας   4
6.Μακεδονικός             2
7.Φθία                            2

A2
03/07/2024

«Μαρουλάο» season 3 στο Ρέθυμνο

Στην ανδρική ομάδα του Ν. ΟΠΕΡ θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο έμπειρος πασαδόρος Θάνος Μαρούλης, συνεχίζοντας παράλληλα και το έργο του ως προπονητής...
A2
05/11/2021

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...