A2

Νίκες για Εθνικό και Ηρακλή Χαλκίδας

Με τρίποντα συνέχισαν κατά την 2η αγωνιστική του Β Ομίλου της Α2 των ανδρών Ηρακλής Χαλκίδας και Εθνικό καθώς επικράτησαν επί Απόλλωνα Σμύρνης και Πανερυθραϊκού αντίστοιχα…

Με τρίποντες νίκες προχώρησαν τα φαβορί κατά την 2η αγωνιστική της Α2. Στον Πειραιά ο Εθνικός δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην ομάδα της Ερυθραίας και με το «καθαρό» 3-0 πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «κυανόλευκοι» ουσιαστικά δυσκολεύθηκαν μόνο στο πρώτο σετ της αναμέτρησης όπου και το κατέκτησαν στα σημεία με το 28-26. Ωστόσο στη συνέχεια οι παίκτες του Γιώργου Κλαρούδα ανέβασαν την απόδοσή τους και με το 25-17 και 25-19 έφθασαν στο 3-0.

Στην Χαλκίδα με το ίδιο σκορ επικράτησε του Απόλλωνα Σμύρνης και πανηγύρισε την 2η νίκη του στην κατηγορία. Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση φρόντισε να πάρει το αποτέλεσμα που ήθελε και να συνεχίσει τη νικηφόρα πορεία της.

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...