Νίκη χαρακτήρα για Εθνικό

Τη νίκη και την κατάκτηση της 3ης θέσης του τουρνουα “Άκης Αθανασόπουλος” πανηγύρισε στη Νέα Πέραμο ο Εθνικός,  καθώς οι Πειραιώτες έκαναν την έκπληξη επικρατώντας με 3-1 της Κηφισιάς.

Μια ήττα, μια νίκη και πολλα συμπεράσματα για την δυναμική της ομάδας εν όψει της νεας χρονιάς ήταν ο απολογισμός του Εθνικού στο τουρνουά της Νέας Περάμου.

Οι “κυανόλευκοι” του Σάκη Ψάρρα στον μικρό τελικό της διοργάνωαης επικράτησαν με 3-1 της Κηφισιάς και κατέκτησαν την 3η θέση.

Οι Πειραιώτες κάνοντας ανατροπή στο τέλος με το 25-20 έκαναν το 1-0.

Η Κηφισιά σε ένα πολύ δυνατό σετ καλύτερη στις λεπτομέριες με το 32-34 ισοφάρισε σε 1-1, ωστόσο ο Εθνικός φρόντισε να τελείσει τον αγώνα κατακτώντας τα επόμενα σετ με 2τ-22 και 25-20 που του χάρισε και ρην 3η θέση.

Απο την άλλη πλευρά η ομάδα του Κώστα Αρσενιάδη έδειξε πως χρειάζεται ακόμη χρόνο και αρκετή δουλειά αλλά και άμεση ενίσχυση αφού αναζητά έναν κεντρικό και έναν ακόμη ακραίο.