Με νίκη έκλεισε το ’14 ο Μίλων (vid)!

Με τον καλύτερο τρόπο αποχαιρέτησε το 2014 η ομάδα του Μίλωνα που επικράτησε με 3-1 του μαχητικού Ροδίων Άθλησις στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας (1ος όμιλος).

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά, κατέκτησαν δύσκολα το πρώτο σετ αλλά οι Ρόδιοι ανέβασαν στροφές στο δεύτερο και ισοφάρισαν σε 1-1. Μαχητικοί μεν οι φιλοξενούμενοι αλλά οι Νεοσμυρνιώτες βρήκαν δυνάμεις, μείωσαν τα λάθη και με ψυχραιμία και έκαναν το 2-1. Στο τέταρτο σετ, οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά στο τέλος κατάφεραν να πάρουν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα και την 5η νίκη τους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Ρόδιοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία -τα οποία εξέφρασαν και μετά τη λήξη της αναμέτρησης- στο πρώτο αλλά κυρίως στο τέταρτο σετ όταν δόθηκε φιλέ υπέρ των γηπεδούχων στο 23-23 ενώ αναμένεται και σχετική ανακοίνωση.

Τα σετ: 25-23, 18-25, 25-10, 25-23

Μίλωνας (Ντόζης): Αναστασόπουλος, Περγαμάλης, Πανούσος, Σπυριούνης, Τουρνάκης, Κεχράς, Μουσικάς (λ) / Παπασταματάτος Μ., Αθανασόπουλος, Παπασταματάτος Γ.,
Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Χουσίδης, Προδρομίδης, Γκένοφ, Κοτίτσας, Μοσχούς, Τσακογιάννης (λ) / Κοκολάκης, Μπαρδής, Καρύδας