Νίκη Ελπίδας στη Θεσσαλονίκη

Η Ελπίδα Αμπελοκήπων ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με τον Άρη κατά την 8η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Α2… Οι «πράσινες» επικράτησαν με 3-0 των «κιτρινόμαυρων» και πέρασαν μόνες πρώτες στην κορυφή της βαθμολογίας. Νίκες για ΓΣ Χαλανδρίο και Θέτις σε 2ο και 1ο Όμιλο.

Η Ελπίδα Αμπελοκήπων πανηγύρισε μια τεράστια νίκη επί του Άρη και πέρασε μόνη πρώτη στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στον 3ο όμιλο.

Οι «πράσινες» του Χρυσομαλλίδη φρόντισαν να πάρουν δύσκολα και στις λεπτομέρειες τα δύο πρώτα σετ, αλλά να τελειώσουν το παιχνίδι με το 25-9 διαλύοντας κάθε ελπίδα του Άρη στην αναμέτρηση…

Έτσι με το «καθαρό» τρίποντο οι γηπεδούχες ξέφυγαν με 3 πόντους από τον Άρη που πλέον βρίσκεται στην 2η θέση και καλείται να κυνηγά την Ελπίδα.