Νίκη Νο14 για Πορφύρα

Με την 14η νίκη της σε 15 παιχνίδια πρωταθλήματος, η ομάδα βόλει Γυναικών του Πορφύρα επικράτησε με 3-1 σετ του Φιλαθλητικού Πρέβεζας, στο Σαλπέας και συνεχίζει εντυπωσιακά την πορεία της στο δεύτερο όμιλο της Α2 γυναικών.

Ανώτερος ο Πορφύρας με αγωνιστικότητα και πάθος δεν παρασύρθηκε όταν ο Φιλαθλητικός Πρέβεζας ισοφάρισε σε 1-1 και με ψυχριαμία και συγκέντρωση κατέκτησε τα δυο επόμενα σετ. Παρόλο που αγωνίστηκε με λίμπερο τη Μαριάννα Λιάρου, ένα ακόμα παιδί απο την ακαδημία του Πορφύρα, η οποία έφερε εις πέρας την αποστολή της να αντικαταστήσει την Αρτέμιδα Γκούρα (απρόοπτο προβλημα).

Τα σετ: 25-11,19-25, 25-10, 25-16.

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Βασίλης Καλογερόγιαννης ) Γκολφινοπούλου, Καράκου, Δήμα Μουστάκη, Μ.Ράπτη, Λιάρου, Θεοχάρη, Χαλβατζή, Ν.Γκούρα, Χατζηπέτρου, Θαλασσινού.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ( Πολύκαρπος Ζήσης ) Παναγιωτίδου, Γ. Μαγκλάρα, Ντάκουλα, Χ.Μαγκλάρα, Κουμάση, Παππά, Α.Κοσμίδου, Λάσκαρη, Β.Κοσμίδου.