Οι νικητές του Χριστουγεννιάτικου τουρνουά της ΑΕΚ (φωτό)

O Ηρακλής Κηφισιάς ήταν ο μεγάλος νικητής του Χριστουγεννιάτικου τουρνουά που διοργάνωσε η ΑΕΚ στο σχολικό κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας με τη συμμετοχή14 ομάδων κορασίδων- παγκορασίδων. Η ομάδα των βορείων προαστίων κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία κορασίδων και παγκορασίδων 1 ενώ η διοργανώτρια ΑΕΚ κέρδισε την κατηγορία παγκορασίδων 2.

polyzos-iraklis-kifisias-0013iraklis-kifisias-koupa-678999

Την σκυτάλη παίρνει  το Tουρνουά volley παγκορασίδων απο 28/29/30 Δεκεμβριου  που διοργανώνουν στο Σοφικό Κορινθίας και συγκεκριμένα στις αθλητικές εγκαταστάσεις της κατασκήνωσης Ranch ο προπονητής των ακαδημιών του Ηρακλή Κηφισιάς, Στέφανος Πολύζος και η προπονήτρια της Νίκης Αμαρουσίου, Έφη Μαρτσουκάκη.

polizoi-me-paiktries-aek-0002polizoi-oles-mazi-0012

Στη διάρκεια του τουρνουά της ΑΕΚ, έγιναν συνολικά 18 παιχνίδια ενω είχαμε και τη συνάντηση δύο  μεγάλων κυριών του γυναικείου βόλεϊ (κεντρική φωτό), δύο ζωντανών θρύλων που μεσουράνησαν σε διαφορετικές εποχές, της Τασούλας Πολυζώη που κοουτσάρισε την ομάδα του ΑΟ Δεξαμενής Μεταμόρφωσης και του ΓΣ Κερατέας που είχε στον πάγκο της τη Μαρία Γκαραγκούνη.