ΟΦΗ: Στο Ηράκλειο Στοροζίλοφ και Κολομβιανοί
26/08/2019 18:13![ΟΦΗ: Στο Ηράκλειο Στοροζίλοφ και Κολομβιανοί](https://www.volleyplanet.gr/wp-content/uploads/2019/08/26/ofi_zlatilidis_hurtado_karabali.jpg)
Mετά την κυριακάτικη άφιξη του 33χρονου διεθνούς Ουκρανό πασαδόρου Dmitry Storozhilov, στο Ηράκλειο, βρίσκονται από από το πρωί της Δευτέρας και δυο ακόμη νεοαποκτηθέντες ξένοι, που θα ενισχύσουν την προσπάθεια του ΟΦΗ, στην Volleyleague.
Ο πρώτος ξένος στην ιστορία της ομάδας ήταν ο 33χρονος διεθνής Ουκρανός πασαδόρος Dmitry Storozhilov.
Τον Στοροζίλοφ, παρέλαβαν από το αεροδρόμιο ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη ΟΦΗ Γιάννης Δανδάλης και ο προπονητής Δημήτρης Ζλατιλίδης και αμέσως μετά ακολούθησε δείπνο στον ποδοσφαιριστή στο News Café Beach ιδιοκτησίας του τίμ μάνατζερ της ομάδας, Κυριάκου Μουτάφη.
Εκεί είχαν την ευκαιρία, να συζητήσουν για όλα τα τρέχοντα θέματα της ομάδας.
ΤΟ “καρέ” ξένων του ΟΦΗ, συμπληρώνει ο 33χρονος διεθνής Μαυροβούνιος ακραίος Milos Culafic, ο οποίος έχει υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα της χώρας του και αναμένεται στο Ηράκλειο, τον Σεπτέμβριο.
Αυτοί είναι ο Δημήτρης Γκαράς (λίμπερο), ο Μιχάλης Σαρικείσογλου (ακραίος), ο Γιάννης Ρουμελιωτάκης (ακραίος), ο Παρασκευάς Τσέλιος (κεντρικός).
Σήμερα εξάλλου στις 19.00 η διοίκηση της ομάδας, θα παραθέσει δείπνο στους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο, στο News Café Beach, με αφορμή το ξεκίνημα της αγωνιστικής περιόδου.
Από αύριο οι παίκτες θα υποβληθούν ανά γκρουπ σε ιατρικές εξετάσεις και εργομετρικά τεστ, ενώ η επίσημη πρώτη της ομάδας θα γίνει την Τετάρτη (28/8) το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου, αθλητικού κέντρου.