«Πάνθηρες» στην Κρήτη

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Πανιωνίου από την Κρήτη καθώς οι «κυανέρυθροι» του Αργύρη Ψάρρα επικράτησαν με 3-0 του ΟΦΗ και πανηγύρισαν το 2×2 κατά την 2η αγωνιστική της Α2 των ανδρών.

Την δεύτερη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Πανιώνιος. Οι «κυανέρυθροι» ξεκίνησαν εντυπωσιακά την αναμέτρηση και με το 14-25 έκαναν το 0-1.

Στο δεύτερο σετ οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν με 16-13, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φθάσουν στο 21-25 και το 0-2.

Στο τρίτο σετ έγινε πραγματική μάχη με τον ΟΦΗ να προσπαθεί να ξαναμπεί στο παιχνίδι και να έχει το προβάδισμα με 22-17. Ωστόσο οι παίκτες του Αργύρη Ψάρρα αντέδρασαν σωστά και με καλύτερες επιλογές στους καθοριστικούς πόντους έκαναν το 28-30 και το 0-3 που τους χάρισε το τρίποντο.