Προβάδισμα ανόδου για Ηρακλή Χαλκίδας

Προβάδισμα για την πρώτη θέση στον Όμιλο των Δευτεραθλητών απέκτησε ο Ηρακλής Χαλκίδας μετά τη νίκη του με 3-0 επί της Ροδίων Άθλησις…

Την πρώτη από τις δύο νίκες που χρειάζεται για να πάρει την πρώτη θέση στον Όμιλο και να εξασφαλίσει την θέση του στα μπαράζ ανόδου της Α2 πανηγύρισε ο Ηρακλής Χαλκίδας.

Οι «μελανόλευκοι» του Σπύρου Γκολίτση επικράτησαν με 3-0 επί της Ροδίων Άθλησις και γνώρισαν την αποθέωση από τον κόσμο τους που περιμένει την Κυριακή και τον αγώνα κόντρα στον Πήγασο Πολίχνης για να ολοκληρώσουν τους πανηγυρισμούς.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι ουσιαστικά μόνο στο πρώτο σετ όταν και οι γηπεδούχοι το κατέκτησαν με 25-20, ωστόσο η συνέχεια ήταν ευκολότερη για τον Ηρακλή καθώς με το 25-14 και 25-11 ήρθε το 3-0 και το τρίποντο.

Σήμερα Σάββατο η Ροδίων Άθλησις υποδέχεται τον Πήγασο Πολίχνης, ενώ την Κυριακή θα αναμετρηθεί ο Ηρακλής Χαλκίδας με τον Πήγασο Πολίχνης.

Τα σετ: 0-3 (20-25, 14-25, 11-25)

Ροδίων (Αντωνιάδης): Μακρής, Κάλας, Προδρομίδης, Καβαρατζής, Μοσχούς, Γκένοφ, Κοκολάκης (λ) / Δεληγιώργης (λ), Γιώτης, Ρουσσέτος, Σταυλάς

Χαλκίδα (Γκολίτσης): Φωτιάδης, Κολτσιάκης, Γεωργόπουλος, Γκόρτσανιουκ, Αδαμόπουλος, Αντιφάκος, Κοντοστάθης (λ) / Αλεξάκης, Φίνος, Μάγγος, Χασάνδρας