A2

Συνέχισαν αήττητοι Μακεδόνες και Ελπίδα

Συνέχισαν αήττητοι Μακεδόνες και Ελπίδα

Στην Α2 γυναικών στον 1ο υποόμιλο η Αγ. Παρασκευή νίκησε 3-2 τον ουραγό ‘Αλιμο για δεύτερη φορά σε τρεις μέρες ( είχαν μονομαχήσει στο κύπελλο). Σπουδαία νίκη για Καμπανιακό στον Β΄όμιλο με 3-0 κόντρα στα Γιάννενα, νίκη-έκπληξη του Ποσειδώνα Βέροιας  με 3-1 κόντρα στο Ναύαρχο Βότση.

Ασταμάτητοι οι Μακεδόνες Αξιού στον 2ο υποόμιλο, με Δραγουμάνου, Καραφουλίδου, Κόλλια, Πολυνοπούλου σε μεγάλα κέφια, σάρωσαν την Ελασσόνα εκτός έδρας με 3-0 και ολοκλήρωσαν αήττητοι τον πρώτο γύρο με 8/8 νίκες και 9-0 συνολικά με ματς κυπέλλου.

Επιστροφή στις νίκες για το ΔΑΣΩ μετά από αρκετο καιρό. Αήττητη στον 1ο υπόομιλο η Ελπίδα Αμπελοκήπων η οποία έκλεισε επισης τον πρώτο γύρο με 8 νίκες σερί.

Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος (7η αγωνιστική)

ΑΠΣ Αλίμου – ΑΕ Αγ. Παρασκευής 2-3 (25-21, 19-25, 15-25, 25-10, 9-15)

ΑΣΠ Αλίμου (Παπαθανασίου): Δήμου, Καλαφατάκη, Γκόγκα, Μάτα, Σαρακατσάνη, Καραμπάγια, Καρπασίτη -λ / Μελιγαλιώτη -λ, Αρβανίτη

Αγία Παρασκευή (Αμαριανάκης): Κόλλια, Πισιριτζή, Καλαϊτζίεβα, Θωμαΐδου, Δρούγκα, Λάιου, Τικταπανίδου -λ / Θεολόγου, Μιχαλάκη, Καβρυγιάννη
Στους αγώνες που έγιναν το Σάββατο:

ΑΣΣ Αναγέννηση – ΓΣΚ Ηρακλής (28-26, 23-25, 25-20, 12-25, 8-15).

Ζηρίνειος ΑΟΝ – ΑΟ Αιγάλεω 3-1 (20-25, 25-22, 25-20, 29-27)

ΑΣΠ Θέτις – ΦΟ Βριλησσίων 2-3 (26-24, 20-25, 25-20,. 18-25, 14-16)

Α’ όμιλος – 2ος Υποόμιλος (8η αγωνιστική)

ΓΣ Πετρούπολης – ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)

Πετρούπολη (Αποστολογιωργάκης) : Μουτζουρίδου, Χρυσοσπάθη, Μπαντίδου, Καπνιά, Δημητροπούλου, Κατσιμπούλα, Κανελλοπούλου -λ / Κοτσάμπα -λ, Μασούρα, Βασιλείου

Ίωνες (Μαρίνος) : Μουτζούρη, Πολυδώρου, Κανάκη, Ασημακοπούλου, Γραμμένου, Πολίτη, Μιχαηλίδη -λ / Σταγιάννη -λ, Αγγέλη, Χαβιάρα

Στους αγώνες που έγιναν το Σάββατο:

ΑΣ Ιωνικός – ΑΓΟ Ευρυάλη 3-0 (25-17, 25-14, 25-20)

ΓΣ Πανιώνιος – ΑΟ Παλλήνη 3-2 (24-26, 25-19, 25-19, 20-25, 15-11), ΓΣ

Μεσσηνιακός – ΑΟ Θρίαμβος 3-0 (25-04,

ΑΟ Ακρίτας ΑΣΠ Κόρινθος 2-3 (25-14, 23-25, 25-18, 18-25, 15-17).

Β’ όμιλος – 1ος Υποόμιλος (9η αγωνιστική)

ΑΣ Καμπανιακός – ΑΣ Γιάννενα 3-0 (25-19, 25-17, 25-15)

Καμπανιακός (Αγγουράς) : Μητροπούλου, Φαλέγκου, Μαργαριτοπούλου, Ιωαννίδου, Παρασκευαΐδου, Ακριβοπούλου, Παππά -λ / Δογρανλή -λ Κηπουρού, Ροΐδη

Γιάννενα (Ζαρκάλης) : Κλούμπα, Ασημακίδου, Παπάζογλου, Λαγκά, Ντέρου, Τζαλάλη, Στεφάνου -λ / Καλύβα -λ, Χαρατζόγλου, Παππά, Βαρτσιώτη.

Ποσειδώνας – Ν. Βότσης 3-1 (25-20, 28-26, 18-25, 25-23)
Ποσειδώνας (Λουκάς) Κυριακίδου, Τσιούχα, Τσιάμη, Μοσχά, Γαλλίκα, Κυριαζάκη, Γρηγοριάδου -λ / Τσιλίκα -λ, Γρηγοριάδου, Ντανκοπούλου, Τσαουσοπούλου,.

Ν. Βότσης (Δεληγιάννη) Σωτηρίου, Φραγκουλίδου, Σακαράκη, Λυκούδη, Χατζηεφραίμογλου, Σφυρίου, Παπαδοπούλου –λ / Κανταρτζή -λ, Φραγκουλίδου, Ασλάνογλου, Θεωτή, Γκρεμηλογιάννη, Σαρλή

Στους αγώνες που έγιναν το Σάββατο:

ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-1 (25-19, 17-25, 25-18, 25-21).
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΑΣ Ελπίς 0-3 (13-25, 19-25, 16-25)

Β’ όμιλος, 2ος Υποόμιλος (9η αγωνιστική)

ΓΣ Ένωση Ελασσόνας – ΑΣ Μακεδόνες 0-3 (20-25, 16-25, 12-25)

Ένωση (Παναγιώτου) : Παπαδοπούλου, Κατσαρέ, Μπελαή, Ζιώγα, Παραφέστα, Παναγιώτου, Ζιάκου -λ /Παπαδοπούλου -λ, Μπαλογιάννη, Κορακίδη, Χατζηβασίλη, Τσιγκέλη

Μακεδόνες (Σκουλικάρης) : Καραφουλίδου, Κόλλια, Πολυνοπούλου, Χαραβελούλη, Δραγουμάνου, Σπανού, Τσαγκαράκη -λ /Μυρίδου -λ, Παπαδοπούλου Μ., Καλτσώνη, Γιαννούλη, Καραγκούνη, Ζίγκα

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – ΑΣΚ Λαγκαδά 3-1 (24-26, 25-18, 26-24, 25-22)

ΔΑΣΩ (Ιωαννίδής) : Παυλίδου, Καλτουρμίδου Μ., Μπερμπέρογλου, Κοτέογλου, Καλτουρμίδου Α., Τσιούκαρη, Καλαηλία -λ / Παπάζογλου -λ

ΑΣΚ Λαγκαδά (Γεωργιάδης) : Στεργίου, Τορλαχίδου, Κλέπκου, Δημητριάδου, Παρουτσή, Σιδηρά, Σωτηρόγλου -λ / Σαρπέτσα -λ , Καρακόλη

Στους αγώνες που έγιναν το Σάββατο:

ΑΣ Ασκληπιός – ΓΣ Ηρακλής 3-0 (25-15, 25-16, 25-22)

ΕΟ Σταυρούπολης – ΕΑ Λάρισας 0-3 (25-27, 19-25, 25-27)

Βαθμολογίες

 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΣ Μακεδόνες 24 8 8 0 24 1
2 ΕΑ Λάρισας 18 8 6 2 20 8
3 ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 15 8 5 3 18 13
4 ΕΟ Σταυρούπολης 15 8 5 3 15 10
5 ΑΣ Ασκληπιός Τρικάλων 13 8 5 3 16 14
6 ΓΣ Ηρακλής 11 8 4 4 14 17
7 ΑΣΚ Λαγκαδά 7 8 2 6 11 20
8 ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 5 8 1 7 10 21
9 Πήγασος Πολίχνης 0 8 0 8 0 24
Βαθμολογία
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΣ Ελπίς 22 8 8 0 24 5
2 ΜΑΣ Νέα Γενεά 18 8 6 2 21 9
3 ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 13 8 4 4 15 14
4 ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 11 8 4 4 16 17
5 ΣΑΑΚ Ανατόλια 11 8 3 5 15 18
6 ΑΣ Καμπανιακός 10 7 3 4 14 14
7 ΑΣ Γιάννενα 10 7 3 4 13 15
8 ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 8 8 3 5 10 18
9 ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 2 8 1 7 5 23
Βαθμολογία
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΓΣ Πανιώνιος 20 7 7 0 21 4
2 ΓΣ Πετρούπολης 16 7 6 1 18 8
3 ΑΣΠ Κόρινθος 15 7 5 2 19 13
4 Μεσσηνιακός ΓΣ 1888 14 7 5 2 16 9
5 ΑΟ Παλλήνη 13 8 5 3 19 16
6 ΑΣ Ιωνικός 12 7 4 3 16 12
7 ΑΟ Ακρίτας 9 8 2 6 16 22
8 ΑΟ Θρίαμβος 8 7 3 4 12 15
9 ΓΣ Χαλανδρίου 6 7 2 5 9 16
10 ΑΣΠ Ίωνες 5 7 1 6 7 18
11 ΑΓΟ Ευρυάλη 2 8 0 8 4 24
A2
03/07/2024

«Μαρουλάο» season 3 στο Ρέθυμνο

Στην ανδρική ομάδα του Ν. ΟΠΕΡ θα αγωνίζεται και τη νέα σεζόν ο έμπειρος πασαδόρος Θάνος Μαρούλης, συνεχίζοντας παράλληλα και το έργο του ως προπονητής...
A2
05/11/2021

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...