BEACH VOLLEY

Συνεχίζεται η δράση στο Anima Club

Παρουσία 47 ομάδων ολοκληρώθηκε  με απόλυτη επιτυχία στην Ανάβυσσο το 3ο Gala Beach Volley  Serries  που διοργανώθηκε στο  Anima Club από το Anima Beach Academy by Beligratis, σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης (ΕΟΠΕ) και χορηγό την Galla.

Μετά από συγκλονιστικές μάχες σε αντρικό, γυναικείο και μεικτό, MVP του Tουρνουα αναδείχθηκε η Ρίτσα Καζάκου που κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά των γυναικών αλλά και την πρώτη θέση στο τουρνουά του μικτού στις κατηγορίες golden!!!

Στην κλήρωση για την επίσημη μπάλα Gala του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος νικήτρια αναδείχθηκε η Βασια σαμποριανακη!!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Στον τελικό γυναικών κατηγορίας Golden: Καζακου / Μυριλα – Erin / Lorin 2-0
Στον τελικό γυναικών κατηγορίας Silver: Βεντουρη / Παπαδοπούλου- Δούκα / Παλουκα 2-0
Στον τελικό μεικτού Golden: Βολουδακης / Καζακου– Μπαρμπετσεα / Μυριλα 2-1
Στον τελικό μεικτού Silver: Μανιουδακης / Καστορινη – Μαγριππής / Καπένη – 2-0
Στον τελικό ανδρών Golden: Ποθητάκης / Νίτης – Σταμπελος / Σαριδακης 2-0
Στον τελικό ανδρών Silver: Παπαδόπουλος / Γκασδαγλης – Τσιαλας / Μανωλης 2-0

Διοργανωτής και αθλητές έδωσαν ραντεβού για το 4ο Gala Beach Volley Series που θα διεξαχθεί στο Anima Club στις 31 Μαΐου!!!
Οι μάχες για τις Wild Card Masters 2015 συνεχίζονται!!!