Θρίαμβος στο τάι μπρέικ για το Χαιδάρι

“Έπεσαν κορμιά” στην Πρέβεζα, όπου σε ένα συγκλονιστικό ματς στο πλαίσιο τοθ 2ου ομίλου της 18ης αγωνιστικής Α2 Γυναικών, ο Α.Ο Θρίμαβος επιβλήθηκε με 3-2 (25-21, 27-25, 21-25, 19-25, 15-9) του τοπικού Φιλαθλητικού, ο οποίος ωστόσο κατάφερε να αποσπάσει έναν πολύτιμο βαθμο που ενδέχεται να αποδειχθεί “χρυσάφι” στην προσπάθεια σωτηρίας. Στον α’ όμιλο με νίκες συνέχισαν τα φαβορί , Ηρακλής Κηφισιάς και Αστέρας Αγίου Δημητρίου, καθώς αμφότερες επιβλήθηκαν με 3-0 των φιλοξενούμενων ΓΑΣ Μεσσαρας και ΑΣ Ιωνικός.

H ομάδα της Χαράς Σάκκουλα, προηγήθηκε με 21-25 και 25-27, 2-0 σετ. Ωστόσο ενώ όλα έδειχναν πως θα μπορούσαν να τελειώσουν το ματς και να επιστρέψουν στο Χαιδάρι με το ατόφιο τρίποντο, οι οικοδέσποινες του Πολύκαρπου Ζήση με μία ηρωιή προσπάθεια κατάφεραν να φέρουν με δυο κερδισμένα σετ, 25-21 και (25-19 το ματς στο τάι-μπρέικ, όπου εκεί οι φιλοξενούμενες ,  πιο αποφασισμένες και αποτελεσματικές έφτασαν στη νίκη με 9-15.

Τα αποτελέσματα της Α2 Γυναικών

1ος όμιλος
ΓΣΚ Ηρακλής – ΓΑΣ Μεσσαράς 3-0 (25-10, 25-16, 25-16)

Αστέρας Αγ. Δημητρίου – ΑΣ Ιωνικός 3-0 (25-16, 25-23, 26-24)

2ος όμιλος
ΦΓΣ Πρέβεζας – ΑΟ Θρίαμβος 2-3 (21-25, 25-27, 25-21, 25-19, 9-15)

ΓΣ Μεσσηνιακός – ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-7, 25-18, 25-20)

AΣΠ Ίωνες – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (13-25, 14-25, 17-25)

Ένωση Ελασσόνας – ΑΟΦ Πορφύρας 1-3 (17-25, 20-25, 25-22, 21-25)

ΕΑ Λαρίσης – ΑΟ Ακρίτας 3-0 (25-17, 25-21, 25-21)

3ος όμιλος
ΣΦΒ Ερμής – ΑΠΣ Αίας 0-3 (18-25, 12-25, 17-25)

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 2-3 (15-25, 30-28, 18-25, 25-21, 03-15)

Φωτό: atpreveza.gr