ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ

Το πρόγραμμα των Αναπτυξιακών Εθνικών

Το πρόγραμμα των Αναπτυξιακών Εθνικών

Το πρόγραμμα των προπονήσεων των Εθνικών ομάδων Παίδων – Εφήβων –Παγκορασίδων ανακοίνωσε η ΕΟΠΕ.

Το πρόγραμμα των προπονήσεων των Εθνικών ομάδων για την ερχόμενη εβδομάδα έχει ως εξής:

ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ/ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Πελοποννήσου)

Ελευθέριο Στούπη (Παναχαϊκή Γ.Ε.)
Δημοσθένη Λινάρδο (ΑΟ Θησέας Πατρών)
Γεώργιο Παναγόπουλο (ΑΕΠ Ολυμπιάς)
Αλέξανδρο Ράπτη (ΑΕΠ Ολυμπιάς)
Νίκο Πιλιοκατέρο (ΑΟ Πρέβεζας)
Ιάσωνα Κανέλο (ΑΟ Πρέβεζας)
Ευάγγελο Γεωργίου (ΓΑΣ Παμβοχαϊκός)
Δημήτριο Νανόπουλο (ΑΓΣ Ο Άπις Ζευγολατιό)
Φρίξο Κωτσάκη (ΑΟ Καλαμάτα 80)
Η συγκεντρωτική προπόνηση θα πραγματοποιηθεί υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού προπονητή Άρη Αγγελόπουλου την Δευτέρα, 23/03/2015 στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Ρίου στις 19.30 (διάρκεια προπόνησης 20.00 – 21.30).

ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Θεσσαλονίκης)

Αλέξανδρο Κόκκινο (ΟΠΑΘ Περσέας)
Κωνσταντίνο Καπετανίδη (ΓΣ Ηρακλής)
Μιχαήλ-Άγγελο Στεφανίδη (ΓΣ Ηρακλής)
Πέτρο Ζαΐμη (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
Ιωάννη Γαβαλά (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
Αλέξανδρο Κωνσταντίνου (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
Οδυσσέα Καρανικόλα (Ελπίς Σερρών)
Χαράλαμπο Αλεξανδρίδη (Ελπίς Σερρών)
Δήμο Ανδριανίδη (Πήγασος Πολίχνης)
Δημήτριο Τζιάβρα (Πήγασος Πολίχνης)
Αγκίμ Κοτζάϊ (ΠΟ Μουδανίων)
Ιωάννη Αντώνογλου (ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας)
Ιάσωνα Μάντζιο (ΑΓΣ Ιωαννίνων)
Φοίβο Κουπατσιάρη (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)
Γεώργιο Λέτσιο (ΓΣ Γρεβενών)
Η συγκεντρωτική προπόνηση θα πραγματοποιηθεί υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού προπονητή Άρη Γιαμακίδη την Τρίτη, 24/03/2015 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης στις 17.45 (διάρκεια προπόνησης 18.00 – 19.30).

ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ – ΠΑΙΔΩΝ (γκρουπ Θεσσαλονίκης)

Θόδωρο Βουλκίδη (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)
Γεώργιο Παπαλεξίου (ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου)
Δήμο Μακράκη (ΠΑΟΚ)
Νίκο Μήλη (Άρης Θεσσαλονίκης)
Σπύρο Αντύπα (Πήγασος Πολίχνης)
Δημήτρη Κομητούδη (Πήγασος Πολίχνης)
Γιώργο Τερζόγλου (ΧΑΝΘ)
Στέλιο Τζιουμάκα (ΓΣ Ηρακλής)
Αντώνη Μπουράκη (ΓΣ Ηρακλής)
Βασίλη Μούχλια (ΓΣ Ηρακλής)
Κωνσταντίνο Καπετανίδη (ΓΣ Ηρακλής)
Δημήτρη Χρηστινίδη (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
Πέτρο Ζαΐμη (ΑΠΣ Αίας Ευόσμου)
Νίκο Παντίρη (ΜΕΝΤ Τούμπας)
Μιχάλη Ιμβριώτη (ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας)
Γιώργο Μουσικό (ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας)
Η συγκεντρωτική προπόνηση θα πραγματοποιηθεί υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού προπονητή Σωκράτη Τζιουμάκα την Τρίτη, 24/03/2015 στο ΕΑΚ Σταυρούπολης στις 19.15 (διάρκεια προπόνησης 19.30 – 21.00).

ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γκρουπ Αθήνας)

Γεωργία Τσελέπη (ΓΣ Ηρακλής Κηφισιάς)
Σπυριδούλα Χούντα (ΓΣ Ηρακλής Κηφισιάς)
Ελένη Καρακάση (ΑΟ Μαρκόπουλο)
Ιωάννα Χαριτωνίδη (ΑΟ Μαρκόπουλο)
Ιωάννα Γεωργαντζή (ΑΟ Μαρκόπουλο)
Μαρία Νταλ Λίντα (ΣΦΑ Μελισσίων «Ο Φοίβος»)
Μαρία Μικέλη (Άρης Αμφιάλης)
Αναστασία Οικονομάκη (ΔΑΣ Αραφήν)
Μαρία-Μαρκέλλα Χαραλαμποπούλου (ΑΟ Αιγάλεω)
Όλγα Ζαμπάτη (ΓΑΝΣ Ίρις)
Έλενα Γκιούρδα (ΑΓΣ Άρτεμις)
Ιωάννη Βογιατζόγλου (ΑΟ Σαρωνικός)
Γεωργία Βρυσοπούλου (ΑΣ Περιστέρι)
Γιολάντα Τσαΐλα (ΑΟ Ηλυσιακός)
Αφροδίτη Γεωργίου (ΑΟΝ Αργυρούπολης)
Βασιλική Γιαννοπούλου (ΑΣΠ Απόλλων Πάτρας)
Αναστασία Γαληνού (ΑΣΠΕ Θέτις)
Κατερίνα Μερκουριάδη (ΑΣΠ Ίωνες)
Ο Ομοσπονδιακός προπονητής κ. Τάκης Φλώρος καλεί τις ανωτέρω αθλήτριες σε συγκεντρωτική προπόνηση την Τρίτη, 24/03/2015 στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Μάκης Λιούγκας» στην Γλυφάδα, στις 11.15 (διάρκεια προπόνησης 11.30 – 14.00).

ΕΘΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ
22/05/2024

Κώστας Χριστοφιδέλης: «Τεράστια τιμή η Εθνική, είμαι αισιόδοξος ότι μπορούμε να διακριθούμε» (vid)

Μία ημέρα μετά την ονομαστική του εορτή ο Κώστας Χριστοφιδέλης παραχώρησε στην κάμερα του volleyball.gr την πρώτη του μεγάλη συνέντευξη ως ο νέος ομοσπονδιακός...