Το… τσίκνισαν στην Ερυθραία

Με ένα μεγαλοπρεπές… μπάρμπεκιου γιόρτασε η ομάδα του Πανερυθραϊκού τη χθεσινή νίκη της με 3-0 επί της Ολυμπιάδας Πατρών στον αγώνα της 21ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Στον αγώνα της Ερυθραίας η ομάδα του Γιάννη Λαϊου, παρά την αντίσταση των Πατρινών, επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της και επιβλήθηκε τελικά με 3-1 (25-15, 21-25, 25-16, 25- 20) σετ των φιλοξενούμενων.

Το παρών στα πρωτότυπα και… ζουμερά επινίκια του Πανερυθραϊκού εκτός του κόουτς της ομάδας των βορείων προαστίων, Γιάννη Λάϊου και του «ψήστη», Νίκου Κρέστη έδωσαν ακόμη οι Μανιόπουλος, Κούνας, Αχιλλεόπουλος, Ρέζκ, Κωστόπουλος, Παπακυρίακου και Μαργαρίτης.