Τουρνουά Κολινδρού: Εύκολη νίκη ΠΑΟΚ επί του Ηλυσιακού

Δεύτερη νίκη για τον ΠΑΟΚ στο τουρνουά του Κολινδρού, με το Δικέφαλο να επικρατεί του ΑΟ Ηλυσιακού με 0-3.

Στο πρώτο σετ, ο Δικέφαλος ήταν εκείνος που μπήκε καλύτερα στο γήπεδο, παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα από νωρίς στο σετ, 5-8, το οποίο διεύρυνε στη συνέχεια, 10-16. Με όπλο την σταθερότητα στην επίθεση, και το μπλοκ, οι «ασπρόμαυρες» άνοιξαν τον «χορό» των σετ με 18-25, κάνοντας το 0-1.

Το δεύτερο σετ είχε παρόμοια εικόνα με αυτή του πρώτου, μέχρι και τα μέσα του. Ο ΠΑΟΚ πήρε την δεύτερη διακύμανση με 10-16, ωστόσο δεν άφησε το πόδι από το «γκάζι», ανεβάζοντας όλο και περισσότερο τη διαφορά. Ο Τάκης Φλώρος έβαλε στο παιχνίδι και τις νεότερες παίκτριες του ρόστερ, δοκιμάζοντας πράγματα, με τον Δικέφαλο να κάνει ακόμα πιο άνετα το 0-2 με 15-25.

Στο τρίτο σετ, ο Έλληνας τεχνικός του ΠΑΟΚ, παράταξε εξάδα με τις νεαρότερες παίκτριες του ρόστερ, δίνοντας πολύτιμο χρόνο σε όλες τις αθλήτριες του. Με το σκορ στο 8-11, η Ελισάβετ Ηλιοπούλου με τα σερβίς της αύξησε την διαφορά, και με ένα 0-3 σερί ο Δικέφαλος προηγήθηκε με έξι, 8-14. Οι «ασπρόμαυρες» διατήρησαν την διαφορά, παίζοντας παράλληλα όμορφο βόλεϊ, και πήραν τη νίκη με 0-3, κερδίζοντας το τρίτο σετ με 14-25.

Το τουρνουά του Κολινδρού κλείνει με την αναμέτρηση της τρίτης αγωνιστικής απέναντι στον Ναύαρχο Βότση, το Σάββατο 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:30.