A2

Βαθμολογία και αποτελέσματα στην Α2

Βαθμολογία και αποτελέσματα στην Α2

Ηρακλής Κηφισιάς, Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός και Ελπίδα μαζί με τον Αία Ευόσμου είναι οι πρωτοπόροι των τριών ομίλων της Α2 των γυναικών έπειτα από την ολοκλήρωση της 7ης αγωνιστικής.

1ος όμιλος
ΑΣ Ιωνικός – Αστέρας Αγίου Δημητρίου 1-3 (23-25, 25-13, 14-25, 21-25)
AO Παλλήνη – ΑΟ Ηλυσιακός 0-3 (19-25, 20-25, 16-25)
ΑΟ Τράχωνες – ΓΣ Πανιώνιος 2-3 (25-27, 25-20, 25-27, 25-23, 9-15)
ΓΣΚ Ηρακλής – ΖΑΟΝ 3-1 (13-25, 25-18, 25-13, 25-18)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ηρακλής Κηφισιάς             19
  2. Αστέρας Αγ.Δημητρίου 18
  3. Ηλυσιακός                         17
  4. Πανιώνιος Γ.Σ.             14
  5. Ιωνικός Ν.Φ.                         12
  6. Θέτις Βούλας                         12
  7. ΖΑΟΝ                         9
  8. Α.Ο.Παλλήνης             6
  9. ΑΟ Τραχώνων                         6
  10. Παγγεραγωτικός             5
  11. ΓΑΣ Μεσσαράς             2
  12. ΝΑΟ Σούδας                         -9


2ος όμιλος
ΑΟ Θρίαμβος – Φιλαθλητικός Πρέβεζας 3-0 (25-12, 25-20, 25-21)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣΠ Ίωνες 3-0 (25-9, 25-9, 25-12)
ΑΟΦ Πορφύρας – ΓΣ Ένωση Ελασσόνας 3-2 (24-26, 23-25, 25-15, 25-11, 15-5)
ΑΟ Ακρίτας – ΕΑ Λαρίσης 2-3 (25-16, 22-25, 21-25, 25-19, 7-15)
ΓΣ Πετρούπολης – ΓΣ Χαλανδρίου 0-3 (23-25, 13-25, 15-25)
AΣΠ Απόλλων – ΓΣ Μεσσηνιακός 1-3 (25-23, 20-25, 16-25, 15-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 21
  2. Πορφύρας             20
  3. Γ.Σ.Χαλανδρίου 15
  4. Θρίαμβος Χαϊδαρίου             15
  5. Γ.Σ.Πετρούπολης 14
  6. Ακρίτας Καλ.             14
  7. Ε.Α.Λαρίσης             13
  8. Ένωση Ελασσόνας 9
  9. Μεσσηνιακός             5
  10. Φιλαθλητικός Πρέβεζας 0
  11. ΑΣΠ Ίωνες             0
  12. Απόλλων Π.             0

3ος όμιλος
Ναυάρχος Βότση – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 2-3 (24-26, 25-16, 25-22, 21-25, 12-15)
ΑΠΣ Αίας – ΣΦΒ Ερμής 3-0 (25-22, 25-17, 25-17)
ΑΣ Ελπίς – ΕΟ Σταυρούπολης 3-2 (24-26, 25-18, 21-25, 25-19, 15-12)
ΑΣΚ Λαγκαδάς – ΣΦΚ Πιερικός 3-0 (25-17, 25-20, 25-09)
ΜΑΣ Νέα Γενεά – Πήγασος Πολίχνης 3-0 (25-11, 25-18, 25-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Α.Σ.Ελπίς Αμπ. 20
  2. Αίας Ευόσμου 20
  3. Άρης Α.Σ. 18
  4. ΕΟ Σταυρούπολης 15
  5. Λαγκαδάς 12
  6. Πήγασος Π. 8
  7. ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 8
  8. Ηρακλής Ι. 8
  9. Ν.Βότσης 6
  10. Ερμής Δράμας 4
  11. N.Γενεά 3
  12. Πιερικός 1
A2
05/11/2021

Πρεμιέρα για την Α΄ ζώνη

Η πρεμιέρα στην Α’ Ζώνη της Α2 Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022 θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 6 Νοεμβρίου, ενώ η Β’ Ζώνη που έχει...