Στηρίζουμε Ζένια
29/04/2018 15:23![Στηρίζουμε Ζένια](https://www.volleyplanet.gr/wp-content/uploads/2018/02/04/zenia_gorchaniuk_luznicka_bydgszcz-1.jpg)
Η μάχη των play-out στην Πολωνία συνεχίζεται με την Μπίντγκοζ του Ζένια Γκορτσανιουκ να φιλοξενεί εκ νέου στην έδρα της την Τσεστόχοβα και με ψυχολογία από το χθεσινό 3-0 έχει τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση.
Έτοιμη να κάνει το 2-0 επί της Τσεστόχοβα είναι η Μπίντγκοζ του δικού μας Ζένια Γκόρτσανιουκ. Ο Ζένια με 16 πόντους ήταν ο κορυφαίος της ομάδας του και το ίδιο ευελπιστούμε να κάνει και σήμερα.
Φαβορί η Μπίντγκοζ που έχει την ψυχολογία, έχει την έδρα και βλέπουμε ένα νέο 3-0 επί της Τσεστόχοβα.
Στα 37 μέχρι σήμερα παιχνίδια μεταξύ των δύο ομάδων η Μπίντγκοζ μετρά 21 νίκες και η Τσεστόχοβα 16.
Πρόταση
ΜΠΙΝΤΓΚΟΖ – ΤΣΕΣΤΟΧΟΒΑ 3-0 (2.75)