«Τρένο» και με… ροτέισον ο Πανιώνιος

Το κυανέρυθρο “εξπρές” δε σταμάτησε απόψε ούτε στη Γλυφάδα, όπου ο Πανιώνιος χωρίς να φορτσάρει και με πολλές αλλαγές σε σχήματα και πρόσωπα επικράτησε με 3-0 (25-21, 25-22, 25-19) της γηπεδούχου ΑΓΟ Ευρυάλης και για 7η αγωνιστική παρέμεινε αήττητος στην κορυφή του 2ου υποόμιλου τoy A’ ομίλου της Α2 Γυναικών.

Για τις “κυανέρυθρες” που λόγω των πολλών αλλαγών δεν βρήκαν το συνήθη ρυθμό στο παιχνίδι τους ξεχώρισαν οι Μπακοδήμου και Φάκη.

“Έδωσα χρόνο συμμετοχής σε πολλές αθλήτριες τις οποίες δοκίμασα σε διάφορες θέσεις, στην προσπάθεια που κάνουμε να μοντάρουμε την ομάδα, ώστε στα δύσκολα παιχνίδια να έχουμε την απόδοση και τη σοβαρότητα που απαιτείται για να φτάσουμε σε θετικό αποτέλεσμα” δήλωσε στο Volleyplanet ο τεχνικός της νεοσμυρνιώτικης ομάδας, Νίκος Κωστακόπουλος.

Στα άλλα αποψινά ματς του 2ου υποόμιλου είχαμε τα εξής αποτελεσματα

ΓΣ Πετρούπολης – ΓΣ Μεσσηνιακός 3-0 (25-20, 25-20, 25-21)

ΑΟ θρίαμβος – ΑΟ Ακρίτας 3-2 (24-26, 13-25, 25-18, 25-22, 15-11)

ΑΟ Παλλήνη – ΑΣΠ Ίωνες 3-2 (21-25, 25-16, 25-18, 14-25, 15-8)

11 ΑΓΟ Ευρυάλη 2 7 0 7 4 21

Επίδειξη δύναμης απ’ τα μοντέλα της Α.Ε.Α.Π.

Μόνο για ένα σετ ένιωσε την απειλή της Αναγέννησης η Α.Ε Αγίας Παρασκευής καθώς η ομάδα του Σωτήρη Αμαριανάκη, που σε λίγες μέρες κυκλοφορεί το νέο της ετήσιο ημερολόγιο, μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και παρά την αντίσταση των φιλοξενούμενων στο τέλος κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη με 3-0 (25-18, 25-18, 25-23).

Στο άλλο ματς της ημέρας στα Βριλήσσια, ο τοπικός Φ.Ο.Β αν και “ίδρωσε” μέχρι να κάμψει την μαχητικότητα του ουραγού ΑΠΣ Αλίμου στο α’ σετ, τελικά επικράτησε με 3-0 (29-27, 25-14, 25-19).

“Ίδρωσε” ο Ναύαρχος Βότσης

Στο μοναδικό αποψινό παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του 1ου υποομίλου του Β’ ομίλου ο γηπεδούχος Ναύαρχος Βότσης κατάφερε να επιβληθεί πιο δύσκολα απ’ όσο φανερώνει το τελικό σκορ με 3-0 (25-15, 25-23, 25-23) του ΣΑΑΚ Ανατόλια.

Τρεις… ροπαλιές ήταν αρκετές!

Σαν σε προπόνηση ο Ηρακλής ξεπέρασε στο Κατσάνειο με 3-0 (25-16, 25-14, 25-10) του Πήγασου Πολίχνης στο ένα από τα δύο σαββατιάτικα ματς της 8ης αγωνιστικής του 2ου υποομίλου του Β’ ομίλου. Στο άλλο ματς η ΕΑ Λάρισας επιβλήθηκε στον “κάμπο” με 3-1 (30-28, 25-10, 15-25, 25-17) του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου.

Γ. Κατσάνης, 19.00: ΑΣ Μακεδόνες – ΕΟ Σταυρούπολης, Δαλκιράνης-Γεωργιάδου
ΔΑΚ Λαγκαδά, 18.00: ΑΣΚ Λαγκαδά – ΑΣ Ασκληπιός, Κότελης-Σταυριανίδης
Ρεπό: Ένωση Ελασσόνας