Α2 ΑΝΔΡΩΝ

Ντέρμπι κορυφής σε Παλλήνη και Πάτρα

AEK me milona-67890

Το ενδιαφέρον στην Α2 ανδρών εστιάζεται στον Α1  υποόμιλο που η δεύτερη Παλλήνη υποδέχεται την ΑΕΚ με το νικητή να παίρνει ψυχολογικό και βαθμολογικό πλεονέκτημα αφου ο πρωτοπόρος ΟΦΗ έχει ρεπό. Στον Α2 υποόμιλο εχουμε πειραϊκή μονομαχία όπου η τρίτη Δραπετσώνα υποδεχεται τον πρωτοπόρο Εθνικό που έχει προβάδισμα +7 πόντων.

Ντέρμπι κορυφής στον Β1 όπου η δεύτερη Ολυμπιαδα Πατρών υποδέχεται την πρωτοπόρο Νίκη Αιγινίου που προηγείται με ενα πόντο.Επικίνδυνη έξοδος για τον Άρη στην Ορεστιάδα κόντρα στον διψασμένο Άθλο που παλεύει για την παραμονή του.

Τέλος στον Β2 ο πρωτοπορος Νέστωρας παίζει εκτός με την αδύναμη ΧΑΝΘ ενω ο δεύτερος Πήγασος Κοζάνης υποδέχεται τις Σέρρες.

Α2 Ανδρών
Α΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
Μίλωνα, 18.00: ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΣ Πανερυθραϊκός, Οικονόμου Β.-Μάλφας
Μαρκόπουλου, 18.00: ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Καλαμάτα 80, Πρέντζας-Καπάνταης
Κάντζας, 20.00: ΑΟ Παλλήνη – ΑΕΚ, Μιχαήλογλου-Παπαστάμος

Κυριακή 5/2/2017
Χανίων, 18.00: ΣΦΠ Χανίων – ΟΠΕ Ρεθύμνου, Αγγελίδης-Γιαννόπουλος

Ρεπο ο ΟΦΗ
Α2 Ανδρών
Α΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
Ν. Σμύρνης 12.30 ΓΣ Πανιώνιος – ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω Τσίτσικας-Μαρκάτης
Νεάπολης- Μυτιλήνης, 16.00: ΑΟ Μυτιλήνης – ΓΣ Απόλλων, Χρηστίδης Χρ-Τοψιδέλης
Α. Παπαμιχαήλ, 18.30: ΔΑΣ Δραπετσώνας – Εθνικός ΟΦΠΦ, Κατσούλης-Μεταξά

Ρεπό η Ροδίων Άθλησις

Α2 Ανδρών
Β΄ Όμιλος-1ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
Ολυμππιάδος, 18.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς – ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου, Μπακλέσης-Γκόλφης
Κοζάνης, 18.00: ΑΣ Πήγασος Κοζάνης – ΕΑ Πατρών, Χαρδαλίδης-Παπαγεωργίου Αχ.
Ν. Σαμαράς, 18.00: ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας – ΑΣ Άρης, Μαργαριτίδης-Τζεπκινλής

Κυριακή 5/2/2017
Ι. Λεμονίδης, 18.00: ΑΣ Ελπίς – ΑΣΠ Απόλλων, Αβραμίδης-Παπαδόπουλος Αρ.
Ρεπό: ΣΠΑ Καρδίτσας

Α2 Ανδρών
Β΄ Όμιλος-2ος Υποόμιλος
9η αγωνιστική

Σάββατο 4/2/2017
ΕΑΚ Νεάπολης, 17.00: ΑΣ Μακεδονικός – ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Σταυριανίδης-Δημητρίου
ΔΑΚ Πολίχνης, 18.00: Πήγασος Πολίχνης – ΑΟ Σερρών, Αβραμίδης-Μπουγιούκας
Κάππα 2000, 18.00: ΟΠΑΘ Περσέας – ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Ισκάς-Κυριακόπουλος
Μ. Τσικίνας, 19.00: ΧΑΝΘ – ΑΜΣ Νέστωρ, Μπέλλος-Κάλλης

 

Βαθμολογία A1 υποομίλου
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΟΦΗ 22 8 8 0 24 6
2 ΑΟ Παλλήνη 16 7 6 1 18 7
3 ΑΕΚ Αθηνών 14 7 5 2 17 10
4 ΑΣ Πανερυθραϊκός 11 7 4 3 13 12
5 ΑΟ Μαρκοπούλου 10 7 2 5 14 15
6 ΣΦΠ Χανίων 9 7 3 4 14 16
7 ΑΟ Καλαμάτα 80 7 7 2 5 11 17
8 ΑΟΝΣ Μίλων 6 7 2 5 6 17
9 ΟΠ Ρεθύμνου 1 7 0 7 4 21

 

Βαθμολογία Α2 υποομίλου
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 Εθνικός ΟΦΠΦ 18 6 6 0 18 1
2 Ροδίων Άθλησις 16 7 6 1 18 9
3 ΔΑΣ Δραπετσώνας 11 6 3 3 13 10
4 ΓΣ Απόλλων 8 6 4 2 13 8
5 ΓΣ Πανιώνιος 7 6 2 4 11 14
6 ΑΣ Ιωνικός 6 7 3 4 12 15
7 ΑΟ Μυτιλήνης 2 6 1 5 4 17
8 ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω 1 6 0 6 3 18

Η ομάδα ‘ΓΣ Απόλλων‘ έχει -3 βαθμούς
Η ομάδα ‘ΑΣ Ιωνικός‘ έχει -3 βαθμούς

Βαθμολογία Β1 υποόμιλος

No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 18 7 7 0 21 7
2 ΑΕΠ Ολυμπιάς 17 7 6 1 19 6
3 ΕΑ Πατρών 13 7 4 3 15 10
4 ΑΣ Άρης 13 7 4 3 14 10
5 ΑΣ Ελπίς 12 7 4 3 14 14
6 ΑΣΠ Απόλλων 9 7 3 4 12 12
7 ΣΠΑ Καρδίτσας 7 8 2 6 9 20
8 ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας 7 7 2 5 9 15
9 ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 0 7 0 7 2 21
Βαθμολογία Β2 υποομιλος
 
No. Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ήττες Σετ υπέρ Σετ κατά
1 ΑΜΣ Νέστωρ 21 7 7 0 21 3
2 Πήγασος Πολίχνης 18 7 6 1 19 5
3 ΑΟ Σερρών 15 7 5 2 17 6
4 ΑΣ Μακεδονικός 10 7 3 4 12 13
5 ΧΑΝΘ 9 7 3 4 10 15
6 ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 9 7 3 4 11 15
7 ΓΕ Αλεξανδρούπολης 5 7 2 5 10 18
8 ΟΠΑΘ Περσέας 5 7 1 6 7 19
9 ΑΠΣ Αίας Ευόσμου 4 8 2 6 9 22

 

 

 

 

 

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ