Διπλή ήττα για τον Άθλο Ορεστιάδας

Μπορεί η ανδρική ομάδα να ξεκίνησε με νίκη την Α2 κατηγορία, αλλα τα τμήματα υποοδομής του Άθλου  Ορεστιάδας δεν ειχαν συνέχεια. Οι παμπαίδες του Άθλου, παρα τη θερμή συμπαράσταση 80 φιλάθλων, ηττήθηκαν με 3-1 από τον Έβρο Σουφλίου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος την Κυριακή 13/11. Οι αθλητές του Χουσίδη κατάφεραν να πάρουν το πρώτο σετ σχετικά εύκολα.

athlos-orestiadas-xeirapsia-567890

Στο δεύτερο και τρίτο σετ έπεσε η απόδοση τους με αποτέλεσμα να προηγηθεί ο Έβρος Σουφλίου με 1-2 και στο τέταρτο σετ ενώ ο Άθλος ξέφυγε στο σκορ στην αρχή, τελικά η ομάδα του Σουφλίου πανηγύρισε την νίκη με 1-3.

Ήταν η πρώτη ήττα για τους παμπαίδες του Άθλου μετά από δύο συνεχόμενες νίκες από την αρχή του
πρωταθλήματος.

ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Χουσίδης) Μπούχτσιος, Κουματζίδης, Καρράς Γ., Καδόπουλος,
Καραπαναγιώτης, Καρράς Κ., Μπαρώνης, Αργυριάδης, Ζαβράκης, Γεωργίου, Μυρτσίδης ,
Κοτιανίδης

ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ- ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ 0-3 (ΠΑΙΔΕΣ)

Την ήττα γνώρισαν  και οι παίδες του Άθλου Ορεστιάδας από την αντίστοιχη του Έβρου Σουφλίου με 0-3 σετ στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος την Κυριακή 13/11. Οι αθλητές του Σουφλίου σαφώς πιο έμπειροι δεν άφησαν περιθώρια στους  παίκτες του Άθλου και κέρδισαν εύκολα τον αγώνα.

Οι παίκτες του Άθλου κρατάνε τις εμπειρίες από αυτόν τον αγώνα κάτι που θα τους βοηθήσει στη συνέχεια.