ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

ΕΠΕΣΘ: Μάχη τίτλου για τις κορασίδες

ΕΠΕΣΘ: Μάχη τίτλου για τις κορασίδες

Στο ΔΑΚ Πολίχνης “Αλ. Νικολαΐδης” θα διεξαχθεί το φετινό Final Four του Πρωταθλήματος Κορασίδων της ΕΠΕΣΘ, το οποίο θα αναδείξει τον φετινό πρωταθλητή και θα δώσει τα τρία εισιτήρια για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Στο τουρνουά συμμετέχουν η δύο φορές κάτοχος του τίτλου και πρωταθλήτρια Ελλάδος Ελπίδα Αμπελοκήπων, ο Αίας Ευόσμου και ο Αρης, που έχουν από πέντε τίτλους στο ενεργητικό τους και ο «πρωτάρης» ΑΣΚ Λαγκαδά.

Το πρόγραμμα του τουρνουά:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/2: 18.00 ΑΣΚ Λαγκαδά – Αίας, 20.00 Ελπίς – Αρης
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/2: 17.00 Ελπίς – ΑΣΚ Λαγκαδά, 19.00 Αρης – Αίας
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/2: 17.30 Αίας – Ελπίς, 19.30 ΑΣΚ Λαγκαδά – Αρης

Τα ρόστερ των τεσσάρων φιναλίστ:

ΕΛΠΙΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
Ανδρομάχη ΣΚΛΟΠΗ
Αθανασία ΚΟΥΤΟΥΛΑ
Κατερίνα ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ
Μαρίνα ΝΤΟΥΜΑΝΙ
Λιάνα ΔΑΚΟΥ
Ελισάβετ ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΟΥ
Σοφία ΚΟΚΑΒΕΣΗ
Χριστίνα ΠΑΝΤΑΖΗ
Αναστασία ΣΚΕΦΑΛΕ
Αλεξάνδρα ΔΡΟΣΟΠΟΥΛΟΥ
Νίνα ΜΑΜΟΥΛΑΣΒΙΛΙ
Αννα ΧΥΤΙΡΟΓΛΟΥ
Μάγδα ΑΜΠΕΡΙΑΔΟΥ
Εβίτα ΚΑΡΑΚΑΤΣΙΑΝΗ
Ανδριάνα ΙΑΣΩΝΙΔΟΥ
Προπονητής: Γιώργος ΧΡΥΣΟΜΑΛΛΙΔΗΣ

ΑΡΗΣ
Ασπασία ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΥ
Λαμπριάνα ΠΗΤΤΑ
Χριστίνα ΚΕΠΕΣΙΔΟΥ
Αναστασία ΓΟΥΓΟΥΣΗ
Σταυρούλα ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΟΥ
Τζέσικα ΜΑΡΚΟΥ
Ελλη ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ
Νικολέτα ΠΗΤΤΑ
Αντζελα ΚΟΥΜΡΙΑ
Αννα ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ
Ξένια ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ
Δέσποινα ΜΠΟΥΝΑΤΣΑ
Δέσποινα ΓΕΡΟΜΙΧΑΛΟΥ
Αριάδνη ΚΑΘΑΡΙΟΥ
Κωνσταντίνα ΓΟΥΓΟΥΣΗ
Προπονήτρια: Ευστρατία ΚΟΚΚΙΝΟΥ

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Πόπη ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ
Εύη ΗΛΙΑ
Ιωάννα ΝΤΟΥΝΤΟΥΔΗ
Χρυσάνθη ΤΟΠΟΥΡΤΗ
Χριστίνα ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ
Αγγελική ΠΕΓΚΛΙΔΗ
Κωνσταντίνα ΚΑΝΤΑΡΤΖΗ
Γλυκερία ΑΤΜΑΤΖΙΔΟΥ
Τίνα ΜΑΚΡΗ
Δήμητρα ΣΤΡΑΤΗ
Πένυ ΚΑΛΑΓΑΣΙΔΗ
Σοφία ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ
Δήμητρα ΤΖΙΑΡΛΗ
Αποστολία ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
Μαρία ΔΡΙΝΤΣΟΥΔΗ
Παναγιώτα ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ
Θεοφίλη ΧΑΜΑΛΙΔΟΥ
Προπονητής: Παναγιώτης ΖΥΓΟΥΡΗΣ

ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ
Δήμητρα ΣΤΕΡΓΙΟΥ
Ερίσα ΜΟΥΡΑΤΙ
Παναγιώτα ΤΣΑΛΚΙΤΖΗ
Βούλη ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ
Γεωργία ΑΝΤΩΝΙΟΥ
Χρύσα ΣΤΟΪΟΥ
Ελένη ΤΙΓΚΑ
Μαριαλένα ΚΑΡΑΚΟΛΗ
Γεωργία ΤΣΙΟΥΠΑ
Μαρία ΚΛΕΠΚΟΥ
Νατάσα ΑΝΔΡΟΝΙΑΔΟΥ
Δέσποινα ΚΑΤΣΑΚΟΥ
Τσόμι ΟΚΟΥΑΡΑ
Γεωργία ΣΑΡΠΕΤΣΑ
Χρύσα ΣΑΡΙΚΟΥ
Προπονητής: Γιώργος ΚΝΑΠΕΚ

Η «ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ»
1980 Φιλαθλητικός
1981 Φιλαθλητικός
1982 Φιλαθλητικός
1983 Φιλαθλητικός
1984 ΕΟ Σταυρούπολης
1985 ΕΟ Σταυρούπολης
1986 Φιλαθλητικός
1987 Φιλαθλητικός
1988 ΕΟ Σταυρούπολης
1989 ΕΟ Σταυρούπολης
1990 Αρης
1991 Ολυμπιακός Κυμίνων
1992 Ολυμπιακός Κυμίνων
1993 Αίας Ευόσμου
1994 Φιλαθλητικός
1995 ΕΟ Σταυρούπολης
1996 Αίας Ευόσμου
1997 Αίας Ευόσμου
1998 Ολυμπιακός Κυμίνων
1999 Αρης
2000 Αρης
2001 ΑΟ Αμπελοκήπων
2002 Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου
2003 Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου
2004 Αρης
2005 Πρωτέας
2006 Μακεδόνες Αξιού
2007 Αρης
2008 Εαρινός
2009 Ηρακλής
2010 Ηρακλής
2011 Αίας Ευόσμου
2012 Αίας Ευόσμου
2013 Ελπίς Αμπελοκήπων
2014 Ελπίς Αμπελοκήπων

ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ
02/11/2021

Αήττητη η Γλυφάδα

Το νικηφόρο σερί της Γλυφάδας στον Β Όμιλο της Β Εθνικής Ανδρών στην ΕΣΠΕΔΑ συνεχίστηκε καθώς η ομάδα των Νοτίων προαστίων πέρασε νικηφόρα από την Καλλιθέα...