ΕΣΠΕΔΑ:Σπουδαία νίκη για την Άρτεμις

Σημαντική νίκη που  την έφερε μια ανάσα πίσω από την πρωτοπόρο Αργυρούπολη, πέτυχε η Άρτεμις Κορυδαλλού με 3-1 κόντρα στο σκληροτράχηλο συγκρότημα του Απολλώνιου.

Στο  πρώτο σετ κυριάρχησε πλήρως η ομάδα του Γιώργου Σαραντέα με 25-17, στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες προηγήθηκαν 24-20, ο Απολλώνιος ισοφάρισε σε 24-24 αλλά στις λεπτομέρειες οι παίκτριες της Άρτεμις μπόρεσαν να πάρουν το σετ με 27-25 και να προηγηθούν με 2-0.

Οι φιλοξενούμενες παίκτριες του Κερατσινίου με μπροστάρισες τις Σιώρη –Θεοδωρακέα, Μάστορα, κατάφεραν να πάρουν το σετ με 13-25 και να μειώσουν σε 2-1. Στο τέταρτο σετ η Άρτεμις ανέβασε την απόδοση της και με την βοήθεια των φιλάθλων της πήρε προβάδισμα με 7-0, η ομάδα του Δεναξά μείωσε σε 16-14 αλλά οι νικήτριες με σερί 9-5 πήραν το σετ με 25-19 και 3-1 το παιχνίδι.

Τα σετ: 25-17, 27-25, 13-25, 25-19

Άρτεμις (Σαραντέας): Μουντζουρίδου, Κασδοβασίλη, Καλή, Αποστολίδη, Ευθυμιοπούλου, Δηλαβέρη (λ) Παπαδιώτη (λ), Καπάτου, Κουτσούρη, Μπολάνο.

Απολλώνιος (Δεναξάς): Σιώρη, Μάστορα Θεοδωρακέα, Κορακιανίτη, Γούνου, Βαζαίου(λ), Κατσαρού (λ) Μπουρέκα, Λουριδα, Γιαννάτση, Αποστόλου, Μαντούβαλου, Καμπούρη.