ΕΣΠΕΚΕΛ: Ασταμάτητος ο ΑΟ Σουφλαρίων

Καλπάζει η ομάδα του ΑΟ Α.Ο. Σουφλαρίων καθώς για το πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ, κέρδισε Άθλεση και Φάρσαλα και ανέβηκε στην κορυφή μαζί με τον Τύρναβο.

Αρχικά την Πέμπτη 10/11 σε εξ αναβολής παιχνίδι, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΚΕΛ, η ομάδα του σπουδαίου τεχνικού Γιώργου Κουκούλη, νίκησε με 3- 0 την ομάδα της Άθλεσης Λάρισας, σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που ικανοποίησε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο κλειστό του 14ου Γυμνασίου Λάρισας.

Μάχη έγινε στο 1ο σετ με την ομάδα των Σουφλαρίων με όπλο το σερβίς να προηγείται 6-2. Στη συνέχεια η ομάδα της Αθλεσης ανέβασε την απόδοση της και με πολύ καλές άμυνες και αποτελεσματική επίθεση, πέρασε μπροστά 17-20. Ο Α.Ο. Σουφλαρίων επανήλθε και ισοφάρισε 21-21 , πέρασε μπροστά 23-22 και το κέρδισε τελικά το θρίλερ με 27-25.

Στο 2ο σετ τα Σουφλάρια περιόρισαν τα λάθη τους και έτσι πήραν το σετ σχετικά εύκολα με 25-16.

Στο 3ο σετ μέχρι 11-10 έγινε μάχη πόντο- πόντο , στη συνέχεια η ομάδα της Αθλεσης εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των γηπεδούχων, έκανε το σκορ 15-18.  Ο ΑΟ Σουφλαρίων με αντεπίθεση διαρκείας και πίεση στο σέρβις, ανέτρεψε τη διάφορα και προηγήθηκε 23-19, για να τελειώσει το σετ με 25-21 και τον αγώνα με 3-0.

Πάντως και οι δύο ομάδες αναμενεται να διεκδικήσουν την άνοδο στη Β’ Εθνική κατηγορία.

Α.Ο.ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ: (Κουκουλης Γ. , Προπονητής), Φούντα Ε., Παπακωνσταντινου Γ., Τσοκανου Τ., Σουλτσιωτη Β., Παπαγιάννη Φ. , Καρανικολα Ε.,Χαλκια Κ., Γιτση Ι., Καρανασταση Κ., Σωτήριου Ε., Μπαρουτα Γ., Χαλκια Α., Τσιουλκα Ν., Κακαραντζα Κ.

ΑΘΛΕΣΗ: (Γκότσης Θ.), Παπαδόπουλου Γ., Μπασλη Ε., Κοντοτασιου Ε., Κατσιγιαννη Γ., Κατσιγιαννη Χ., Μπασιμη Χ., Μπαγκουα Π., Νικολόπουλου Ε., Χριστονη , Μανωλα Α., Μπαζούκη Δ.,Ευθυμιοπούλου, Γκόρη Ε., Ντιμπουρλιάγκα.

Πολύ καλή η Διαιτησία των Κατσούλη Χ. και Κατσή Φ.

Νίκη και με τα Φάρσαλα

Δεύτερη νίκη σημείωσε η ομάδα των γυναικών το Σάββατο 12/11 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος γυναικών επί της ομάδας του Γ.Σ.Φαρσάλων με 3-0 (25-10, 25-19,25-12). Η εξέλιξη του αγώνα έδωσε τη δυνατότητα στον προπονητή να δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής, σε όλες της αθλήτριες. Ο επόμενος αγώνας είναι το Σάββατο 19/11 στα Τρίκαλα με την Άμιλλα Τρικάλων.

Α.Ο.ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ: (Κουκούλης Γ.Προπονητής),Φούντα Ε., Παπακωνσταντίνου Γ. , Τσόκανου Τ., Σουλτσιώτη Β., Παπαγιάννη Φ., Καρανικόλα Ε. , Χαλκιά Κ. , Γίτση Ι. , Καραναστάση Κ. , Μυλωνά Β., Μπαρούτα Γ. Χαλκιά Α. , Τσιούλκα Ν., Κακαράντζα Κ.

Πολύ καλή η Διαιτησία του κ. Νικόπουλου Ι.