Νίκη Πορφύρα κόντρα στο Αιγάλεω

Την ήττα με 2-1 από τον Πορφύρα γνώρισε το Αιγάλεω στον πρώτο πρωινό Κυριακάτικο αγώνα του στο τουρνουά της Ευρυάλης  ενώ το βράδυ στις 21.00 θα αντιμετωπίσει το τελευταίο παιχνίδι του τουρνουά την Αγγλική Polonia London.

Ο Πορφύρας  επικράτησε του Αιγάλεω αν και αγωνίστηκε με ομάδα Νεανίδων έδειξε πως διαθέτει μια πολύ καλή ομάδα που νίκησε δίκαια  τις παίκτριες της Αγγελικής Αντωνιάδη.

Οι «κυανόλευκες» επηρεασμένες από το Κυριακάτικο πρωινό ξύπνημα, έδειξαν αρκετά νευρικές στο πρώτο σετ του παιχνιδιού με αποτέλεσμα να δώσουν την ευκαιρία στις Πειραιώτισσες του Βασίλη Πανδή με το 25-20 να κάνουν το 1-0.

Στο δεύτερο σετ το Αιγάλεω ξεκίνησε εντυπωσιακά κάνοντας το 0-9 και είχε τον έλεγχο μέχρι το 18-20. Ωστόσο ο Πορφύρας προσπέρασε με 21-20, το City έκανε το 21-22 για να περάσουν εκ νέου μπροστά οι «μελανόλευκες» με το 23-22.

Οι δύο ομάδες έφθασαν στο 24-24 και το 25-25, όμως αυτός που πανηγύρισε ήταν ο Πορφύρας που με το 27-25 έκανε το 2-0.

Το Αιγάλεω όμως κατάφερε στο τρίτο και τελευταίο σετ του αγώνα να ξεκινήσει εκ νέου καλά με 6-15 και 7-22 για να το κατακτήσει με το 9-25 και να κάνει το 2-1 παίρνοντας έναν βαθμό.

Επόμενος αγώνας για το Αιγάλεω είναι προγραμματισμένος για τις 21:00 απέναντι στην Αγγλική Polonia London που νωρίτερα είχε επικρατήσει με 3-0 της Ευρυάλης