Ολική επαναφορά για ΜΕΝΤ!

Η εκπληκτική ΜΕΝΤ νίκησε τον Καμπανιακό με 3-2,  ισοφάρισε τη σειρά των τελικών της Β Εθνικής Γυναικών σε 2-2(μετρανε οι αγώνες της κανονικής περιόδου) και πλέον  η άνοδος στην Α2 θα κριθεί την  Κυριακή στη Χαλάστρα (19.00) που έχει πλεονέκτημα έδρας ο Καμπανιακός.

Χιτσκοκικός ήταν ο δεύτερος τελικός όπου η ΜΕΝΤ προηγήθηκε με 2-0, ισοφαρίστηκε σε 2-2 και τελικά επικράτησε στο πέμπτο σετ με τρομερή δυσκολία. Να σημειωθεί ότι στο πρώτο σετ ο Καμπανιακός προηγήθηκε 19-22 αλλα με σερί 6-0 η ΜΕΝΤ επικράτησε 25-22.

Στο τρίτο βρέθηκε να χάνει με 8-18 και πλησίασε σε νέα ανατροπή (21-22) αλλα το έχασε με 25-23. Συναρπαστικό ήταν και το τάι μπρέικ. Εκεί η ΜΕΝΤ προηγήθηκε με 8-4, ο Καμπανιακός ισοφάρισε 10-10, η ΜΕΝΤ πέρασε μπροστά  με 14-10, ο Καμπανιακός μείωσε σε 14-13 αλλά η αντεπίθεση των φιλοξενούμενων δεν είχε συνέχεια και η ομάδα της Τούμπας πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη της μέσα σε τέσσερις μέρες.

Τα σετ: 25-22, 25-11, 23-25, 23-25, 15-13

ΜΕΝΤ (Τσαϊρέλης): Βλαχοδήμου, Φασούλη, Μαλακίδου, Ζιούτα, Κωφίδου, Κωλέττα, Πετρουλάκη (λ) – Νικούλη, Προβοπούλου, Παναγιωτίδου.

Καμπανιακός (Αγγουράς): Ρογκότη, Κρ. Μητροπούλου, Σ. Μητροπούλου, Γερακούδη, Φαλέγκου, Ροΐδου, Παππά (λ) – Κελπέκη, Γουγούλα, Κηπουρού.