ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πρεμιέρα με το δεξί το Αιγάλεω

Με νίκη ξεκίνησε το Αιγάλεω την συμμετοχή του στο διεθνές τουρνουά της Ευρυάλης. Οι «κυανόλευκες» στον τελευταίο αγώνα της 1ης μέρας επικράτησαν με 3-0 των διοργανωτών και την Κυριακή το πρωί αντιμετωπίζουν τον Πορφύρα και το βράδυ της ίδιας μέρας την Polonia London.

Οι «γαλάζιες» της Αγγελικής Αντωνιάδη ουσιαστικά συνάντησαν αντίσταση από τις γηπεδούχες, μόνο στο δεύτερο σετ ενώ επικράτησαν εύκολα στο πρώτο και τρίτο.

Επόμενος αντίπαλος για το Αιγάλεω το πρωί  της Κυριακής (11:00)  είναι ο Πορφύρας (ομάδα που υποβιβάσθηκε από την Α1), ενώ το τουρνουά θα ολοκληρωθεί το βράδυ με το ματς κόντρα στην Αγγλική Polonia London (21:00).

Στο πρώτο τουρνουά η Polonia London κέρδισε 2-1 τον Πορφύρα και μοιράστηκαν τους βαθμούς με τις «ερυθρόλευκες» του Λονδίνου να παίρνουν 2 βαθμούς και οι Πειραιώτισσες 1.

Αποτελέσματα

Πορφύρας – Polonia London 2-1

Ευρυάλη – Αιγάλεω 0-3

Βαθμολογία

1 Αιγάλεω                           3 (3-0)

2 Polonia London 2 (2-1)

3 Πορφύρας 1 (1-2)

4 Ευρυάλη 0 (0-3)

Στο τουρνουά παίζονται μέχρι 3 συνολικά σετ, με τον νικητή στο 3-0 να κατακτά το τρίποντο, ενώ στο 2-1 να μοιράζονται οι βαθμοί.