VOLLEY HOT BALL 1: ΦΟΒ-ερά Βριλήσσια!

Τα Βριλήσσια με 3-0 (25-17, 25-13, 26-24 ) ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι αήττητων κόντρα στον Μίλωνα για την 5η αγωνιστική του πρωτότυπου τουρνουά VOLLEY HOT BALL 1 που διοργανώνει η Δραπετσώνα,

Στον αγώνα σημειώθηκαν πολλές ανατροπές και απρόοπτα, με χαρακτηριστικά παραδείγματα του 1ου σετ, στο οποίο ο Μίλωνας το 11-1 μετά από συνεχόμενα τρίποντα και δίποντα, ισοφάρισε σε 16-16 για να ακολουθήσει ένα σερί των Βριλησσίων με 9-1, για να γίνει το 25-17 και να πάρει προβάδισμα με 1-0.

Το 2ο σετ, η νικήτρια επικράτησε ευκολα, ενώ στο 3ο σετ, ο Μίλωνας με συνεχόμενα δίποντα κατάφερε και πήρε μεγάλες διαφορές στο σκορ, αλλά τα Βριλήσσια και πάλι αντέδρασαν, κατάφεραν να μειώσουν και  στη συνέχεια να προηγηθούν για πρώτη φορά με 26-24, που ήταν και το τελικό.

Με τη νίκη τους αυτή τα Βριλήσσια, πέρασαν στην 1η θέση της βαθμολογίας και δείχνουν το μεγάλο φαβορί – που ήταν άλλωστε από την αρχή – για το έπαθλο των 1.000€.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: (Ατσιδαύτης) Μικρουδάκη, Κωνσταντέλλου, Κωτσιάκη, Παπαστεργίου, Γκότση, Παπουτσάκη, Βασιλακοπούλου, Κάβουρα, Τσαρακλή (λ), Στάθη, Μπόκη.

ΜΙΛΩΝΑΣ: (Βαλσάμος) Μοναχού, Βαζάκα, Τσότσου, Κοντέα, Χάνα (λ), Ταβελίδου, Κουλατσίδου, Κομνηνού, Λουζιώτη, Κουφάκη, Αναστασοπούλου, Νίκα, Ρούντα.