Πρώτο σερβίς στο 9ο Τουρνουά «Φανούρης Αγάθος»

Με τις νίκες των Πορφύρα και Γκύζη Πολυγώνου στους αγώνες παγκορασίδων άνοιξε σήμερα στο κλειστό Αγίας Παρασκευής η αυλαία του 9ου Τουρνουά Βόλεϊ «ΦΑΝΟΥΡΗΣ ΑΓΑΘΟΣ», που συνδιοργανώνει από 2-3 Ιανουαρίου η Αθλητική Ένωση Αγίας Παρασκευής (Α.Ε.Α.Π.) με τον Σύνδεσμο Διαιτητών Πετοσφαίρισης Αθηνών & Ανατολικής Αττικής ( ΣΥΔΠΕ Α.Α.Α.).

Στο φετινό τουνουά που έχει φιλανθρωπικό χαρακτήρα, καθώς τα έσοδα θα διατεθούν στον Οργανισμό «Χαμόγελο του Παιδιού», οι παγκορασίδες του Α.Ο.Φ Πορφύρα επικράτησαν 2-0 σετ του Α.Ο Αγίου Στεφάνου και προκρίθηκαν στον τελικό του τουρνουά, όπου θα αντιμετωπίσουν αύριο στις 16.30 την ΑΕ Γκύζη Πολυγώνου που κέρδισε με το ίδιο σκορ, 2-0 σετ, την γηπεδούχο ομάδα της Α.Ε Αγίας Παρασκευής. Νωρίτερα στον μικρό τελικό, στις 14.45 θα παίξουν οι δύο ηττημένες ομάδες της σημερινής πρεμιέρας.

Αυλαία με φιλικά Εθνικών ομάδων

Η αυλαία του τουρνουά πέφτει αύριο Κυριακή 3 Ιανουαρίου με δύο σπουδαίους σπουδαίους φιλικούς αγώνες.

Στις 18:00 θα διεξαχθεί φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στη Γυναικεία Ομάδα της Α.Ε.Α.Π. και της Εθνικής Ομάδας Γυναικών των Ενόπλων Δυνάμεων, ενώ στις 19.00 στο κλειστό της “Santa” θα συμβεί κάτι ιστορικό, αφού η “χάλκινη” Εθνική ομάδα του 1987 της Γάνδης θα αναβιώσει μετά από σχεδόν 30 χρόνια για να αντιμετωπίσει την Ανδρική ομάδα της Α.Ε.Α.Π.