Test event εν όψει Challenge Cup στο Ρέντη

Την 2η νίκη του σε ισάριθμα φιλικά πανηγύρισε στο Ρέντη ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε 3-0 του Πορφύρα, ενώ παίχθηκε και ένα extra σετ που κατέκτησαν οι «ερυθρόλευκες» με 25-22.

Πρόβα Ευρώπης έκαναν Ολυμπιακός και Πορφύρας στο κλειστό του Ρέντη, καθώς οι δύο Πειραιώτικες ομάδες φρόντισαν να κάνουν test event εν όψει του…Challenge Cup, με τις γηπεδούχες να παίρνουν τη νίκη με 3-0.

Κοβάτσεβιτς και Πανδής είχαν την ευκαιρία να δούνε την αγωνιστική ετοιμότητα των αθλητριών τους και να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα, με τις γηπεδούχες να έχουν κορυφαία την Σάσκια Χίπε που τελείωσε την αναμέτρηση με 18 με 63 αποτελεσματικότητα στην επίθεση και 6 άσους, ενώ Σκοτ και Ζακχαίου είχαν 12 και 11 πόντους αντίστοιχα.
Στην αναμέτρηση παίχθηκε και ένα επιπλέον σετ με τον Ολυμπιακό να το κατακτά με 25-22 και να φθάνει στο 4-0.

Επόμενο φιλικό για τον Ολυμπιακό είναι προγραμματισμένο για την προσεχή Τετάρτη (25/9) στις 18:00 στο Ρέντη κόντρα στο Μαρκόπουλο, ενώ την Πέμπτη η αποστολή θα αναχωρήσει για την Τουρκία προκειμένου να λάβει μέρος στο Διεθνές Τουρνουά στο Κουσάντασι.

Τα σετ: 4-0 σε 1:18, 25-10 (17’), 25-15 (20’), 25-10 (18’), 25-22 (23’)