ΕΝΩΣΕΙΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Πανελλήνιο νεανίδων: Με ΠΑΟΚ, Ελπίδα Αμπελοκήπων, Μαρκόπουλο και Αιγάλεω το F-4

Elpis_neanides
Ελπίδα Αμπελοκήπων και ΠΑΟΚ από τον βορρά, Μαρκόπουλο και Αιγάλεω από τον νότο είναι οι 4 ομάδες που θα λάβουν μέρος στο final-4 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος νεανίδων.

Η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος των αγώνων της τελικής φάσης θα γίνει στα γραφεία της ΕΟΠΕ την Τρίτη 12 Μαρτίου 2018 και ώρα 13.00.

Η τελική φάση θα πραγματοποιηθεί το διάστημα 22-24 Μαρτίου.

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Όμιλοι Α & Β – Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς – ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3-2 (25-21, 26-24, 22-25, 22-25, 15-07), Διαιτητές: Τσιούλα, Δρανίτσας.

ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Αθανασιάδου, Σουπιώνη, Ράντοβιτς, Γκόλτσιου, Παπαδοπούλου, Αρμουτσή / Ιασωνίδου (λ), Ευγενίδου (λ), Πατίκα, Παπάζογλου, ΑΜπεριάδου.
ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ ΒΟΤΣΗ (Δεληγιάννη): Πετροπούλου, Σαλαγκούδη, Αντύπα, Κυριακίδου, Τριανταφύλλου, Μπαλλογιάννη / Παπουτσή (λ), Αγιομαμίτου (λ), Τριλυράκη, Μιχελάκη, Γαροφαλάκη, Καραγιαννάκη

ΠΑΟΚ
 – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-16, 25-06, 25-09), Διαιτητές: Ισκάς, Λιοτόπουλος.

ΠΑΟΚ (Χαριτωνίδης): Πιλιτσίδου, Κυπαρίσση, Λεονταρίδου, Ηλιοπούλου, Κλέπκου, Τσώνη / Σανιώτη (λ), Λώλη (λ), Μιχολοπούλου, Μπάμπη.
ΕΑ ΛΑΡΙΣΗΣ (Παπαδημητρίου): Πλακιά, Αποστόλου, Στεργίου, Αλβίζου, Μαργαριτοπούλου, Δέλιου / Βλάχου (λ), Μανδραβέλη (λ), Γερολυμάτου, Ζαφειρίου.
Όμιλοι Γ & Δ – Κυριακή 10 Μαρτίου

ΑΟ Μαρκοπούλου – Ολυμπιακός ΣΦΠ 3-1 (25-22, 25-18, 18-25, 25-09), Διαιτητές: Μυλωνάκης, Παπαχατζής.

ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ (Μανθάτης): Λεπενιώτη, Μαρινάκη, Χατζηγρηγορίου, Γεωργατζή, Μποκή , Τσιτσιγιάννη / Κόττα (λ), Στυμφαλιάδου (λ), Κωτσαρά, Αναγνώστου, Σκουρλή, Παπασιδέρη, Αλλαγιάννη.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Σαραντίτης): Ζίγκιρη, Συριστατίδη, Μερακλή, Λυχναρά, Λαναρά, Λιόλιου / Πετροπούλου (λ), Μπακιρτζόγλου (λ), Φουμάκη, Συρίγου, Γκέκοβιτς, Πετρίδη, Ανδρέου, Διόλη.

ΣΦΑΜ Φοίβος – ΑΟ Αιγάλεω 2-3 (16-25, 25-19, 23-25, 25-18, 11-15), Διαιτητές: Πρέντζας, Λιδωρικιώτη.

ΣΦΑΜ ΦΟΙΒΟΣ (Αμαριανάκης): Σκανδάλη, Κ., Καταπόδη, Θάνου, Σκανδάλη Φ., Καραντάνη, Γεωργακοπούλου / Μολδοβανίδη (λ), Μπαμπαγιούρη (λ), Μουτοπούλου, Μέγγου, Αρμόνη, Τζήμα, Ζαχαροπούλου

ΑΟ ΑΙΓΑΛΕΩ (Αντωνιάδη): Κοντούδη, Κοκμοτού, Σωτηροπούλου, Αρχιμανδρίτη, Αρμάου, Κράνη / Κουλοπούλου (λ), Διαμαντοπούλου (λ), Πλούμπη, Ανδρεόλα, Καμπά, Μάλτσιου.

Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων

Α’ όμιλος (Ι. Λεμονίδης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΑΣ Ελπίς – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-0 (25-07, 25-15, 25-15)

ΑΣ Γαία Δράμας – ΕΑ Λαρίσης 0-3 (23-25, 22-25, 18-25)
Παρασκευή 8 Μαρτίου
ΑΣ Γαία Δράμας – ΑΣ Ελπίς 0-3 (12-25, 18-25, 12-25)
ΕΑ Λαρίσης – ΑΣ Αίας Κιλκίς 3-1 (29-27, 25-21, 22-25, 25-15)
Σάββατο 9 Μαρτίου
ΑΣ Αίας Κιλκίς – ΑΣ Γαία Δράμας 3-0 (25-11, 25-22, 25-22)

ΑΣ Ελπίς – ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-12, 25-06, 25-11)

Βαθμολογία Α’ ομίλου

1. ΑΣ Ελπίς 9β. (9-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-4)
3. ΑΣ Αίας Κιλκίς 3β. (4-6)
4. ΑΣ Γαία Δράμας 0β. (0-9)

Β’ όμιλος (PAOK Sports Arena, Μίκρα και Βότση)
Τετάρτη 6 Μαρτίου
ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΠΑΟΚ 0-3 (12-25, 22-25, 11-25)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-15, 25-19, 25-21)

ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 3-2 (25-27, 25-14, 25-18, 20-25, 18-16)
Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΠΑΟΚ – Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3-0 (25-13, 25-16, 25-17)

ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-17, 25-15)
Σάββατο 9 Μαρτίου
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 1-3 (21-25, 25-23, 27-29, 23-25)
Βαθμολογία Β’ ομίλου

1. ΠΑΟΚ 8β. (9-2)
2. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 7β. (8-4)
3. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 3β. (4-6)
4. ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 0β. (0-9)
Γ’ όμιλος (Λύκειο Μελισσίων)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-13, 25-16, 25-20)

Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΣΦΑΜ Φοίβος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 (25-09, 25-18, 25-16)

Σάββατο 9 Μαρτίου

Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΣΦΑΜ Φοίβος 0-3 (20-25, 20-25,  21-25)

Βαθμολογία Γ’ ομίλου

1. ΣΦΑΜ Φοίβος 6β. (6-0)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (3-3)
3. ΡΣΦΠ Τελχινίς 0β. (0-6)

Δ’ όμιλος (Μαρκόπουλου)
Πέμπτη 7 Μαρτίου

ΓΕ Ηρακλείου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-11, 25-17, 25-15)

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΑΟ Αιγάλεω 3-0 (25-12, 25-20, 25-22)
Παρασκευή 8 Μαρτίου

ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΟ Αιγάλεω 1-3 (25-22, 21-25, 22-25, 19-25)

ΓΕ Ηρακλείου – ΑΟ Μαρκοπούλου 0-3 (16-25, 14-25, 07-25)
Σάββατο 9 Μαρτίου
ΑΟ Αιγάλεω – ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (26-24, 25-16, 25-19)

ΑΟ Μαρκοπούλου – ΓΣ Ηλιούπολης 3-1 (25-19, 25-22, 21-25, 25-16)

Βαθμολογία Δ’ ομίλου

1. ΑΟ Μαρκοπούλου 9β. 9-1)
2. ΑΟ Αιγάλεω 6β. (6-4)
3. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-6)
4. ΓΣ Ηλιούπολης 0β. (2-9)

Πηγή φωτό: Δημήτρης Αντωνάκης

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ