BEACH VOLLEY

ANTIRRION MASTERS: Τα ζευγάρια των προημιτελικών

ANTIRRION MASTERS
Συμπληρώθηκε η προημιτελική φάση ανδρών και γυναικών στο ANTIRRION MASTERS.
Τις πρώτες θέσεις των ομίλων κατέλαβαν οι Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου, Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης, Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου και Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης. Μαζί τους στην οκτάδα του δεύτερου major τουρνουά του φετινού σιρκουί πρόκριθηκαν και οι Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης, Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας, Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα και Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας.

Μετά από κλήρωση που πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου, τα ζευγάρια των προημιτελικών που προέκυψαν είναι τα εξής:

10.00: Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης – Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα
follow: Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης
follow: Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας
follow: Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας

Οι αγώνες των προημιτελικών θα ξεκινήσουν στις 10 το πρωί της Κυριακής. Οι ημιτελικοί θα αρχίσουν το μεσημέρι και στις 20.45 σε απευθείας μετάδοση από την ΕΡΤSPORTS ο τελικός.

Τα αποτελέσματα των ομίλων στους Άνδρες:

Α’ όμιλος

Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 2-0 (21-15, 21-19)
Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης – Βασίλης Μανδηλάρης/Φερνάντο Μπιλλήρης 1-2 (21-14, 16-21, 07-15)
Ραφαήλ Μπανιώτης/Γιώργος Τερζόγλου – Ανέστης Δημητριάδης/Κώστας Κογκαλίδης 2-0 (21-19, 21-19)

Β’ όμιλος

Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας – Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-1 (16-21, 21-14, 15-13)
Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης – Γιάννης Μαμάης/Ατάμ Τσαλικιάν 2-0 (21-17, 21-03)
Γιώργος Μιχελάκης/Βασίλης Μούχλιας – Γιώργος Καντιώτης/Νίκος Ντόντης 1-2 (21-11, 18-21, 08-15)

Γ’ όμιλος

Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-18, 21-15)
Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα – Αλέξανδρος Ράπτης/Παναγιώτης Σαλαβασίδης 2-0 (21-19, 21-17)
Ιάσονας Κανέλλος/Δημήτρης Χατζηνικολάου – Νεκτάριος Γεωργακόπουλος/Αντιόλ Κόλα 2-1 (16-21, 21-15, 15-11)

Δ’ όμιλος

Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-12, 21-12)
Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας – Θανάσης Γεωργακόπουλος/Σπύρος Κανάς 2-0 (21-13, 21-13)
Παναγιώτης Ιωαννίδης/Αλέξανδρος Πολυχρονιάδης – Νόα Κιμπλ/Δημήτρης Νιώπας 2-0 (21-17, 21-19)

Τα ζευγάρια των προημιτελικών στις γυναίκες:

10.00: Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού – Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη
follow: Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή – Αθηνά Δηλαβέρη/Αρετή Τέζα
follow: Δήμητρα Καραγκούνη/Βούλη Κουρτίδου – Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου
follow: Διονυσία Μάτιου/Φαβιόλα Τερζίου – Λίζα Τριανταφυλλίδη/Πέρσα Σακελλαρίδη

Τα αποτελέσματα των ομίλων

Α’ όμιλος

Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού – Έριν Μάλεσιτς/Ναταλία Πάσχου 2-0 (21-17, 21-12)
Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου – Έριν Μάλεσιτς/Ναταλία Πάσχου 2-1 (14-21, 21-15, 15-11)
Πηγιάννα Μεθενίτη/Άννα Σπανού – Μαρία Αποστολάκη/Αλίκη Σπηλιωτοπούλου 2-0 (22-20, 21-18)

Β’ όμιλος

Διονυσία Μάτιου/Φαβιόλα Τερζίου – Παναγιώτα Διώτη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-1 (19-21, 21-19, 15-11)
Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη – Παναγιώτα Διώτη/Ιφιγένεια Σαμπάτη 2-1 (21-08, 19-21, 15-07)
Διονυσία Μάτιου/Φαβιόλα Τερζίου – Παναγιώτα Βλασερού/Ελεάνα Πολίτη 2-0 (21-15, 21-16)

Γ’ όμιλος

Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή – Λίζα Τριανταφυλλίδη/Πέρσα Σακελλαρίδη 2-1 (16-21, 21-18, 15-07)
Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου – Λίζα Τριανταφυλλίδη/Πέρσα Σακελλαρίδη 0-2 (14-21, 16-21)
Άννα Κουμβάκη/Χριστίνα Πασιαλή – Κατερίνα Αλτίνη/Μυρτώ Καλαμαρίδου 2-0 (21-14, 21-19)

Δ’ όμιλος

Έφη Μυρίλλα/Θεοδώρα Σαρακατσάνη – Αθηνά Δηλαβέρη/Αρετή Τέζα 0-2 (14-21, 15-21)
Δήμητρα Καραγκούνη/Βούλη Κουρτίδου – Αθηνά Δηλαβέρη/Αρετή Τέζα 2-0 (21-12, 21-18)
Έφη Μυρίλλα/Θεοδώρα Σαρακατσάνη – Δήμητρα Καραγκούνη/Βούλη Κουρτίδου 0-2 (0-21, 0-21)

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ